Pan Tau se po 40 letech vrací. Zesnulého Ottu Šimánka nahradí britský komik Matt Edwards

Britský komik Matt Edwards ztvárnil postavu Pana Tau, kterého v originální sérii hrál legendární herec Otta Šimánek.
Zdroj: Profimedia.cz
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Oblíbený seriál Pan Tau se vrací. Na podzim ho uvede německá televizní stanice ARD, která si pro své fanoušky připravila čtrnáct nových epizod. Legendárního Ottu Šimánka v hlavní roli nahradí anglický stand-up komik Matt Edwards.

Kateřina Sobolová
Kateřina Sobolová 4. srpna 2020

Pan Tau si získal srdce spousty (nejen) dětí. Oblíbená postava se proslavila svou kouzelnou buřinkou, černým deštníkem a černým oblekem s bílou květinou v klopě, ale taky řadou čarovných triků.

Pan Tau, Šimánek
Mohlo by Vás zajímat:

Otto Šimánek alias Pan Tau: Dvakrát unikl ze spárů smrti, potřetí se mu to už nepodařilo

Pan Tau ve filmu i v seriálu

Pan Tau se objevil v 33 dílech televizního seriálu, který v letech 1970 až 1978 vznikl v československo-západoněmecké koprodukci. Spatřit jste ho mohli i ve filmech Poplach v oblacích, Od zítřka nečaruji a Pan Tau a jeho příběhy vyšly také knižně.

Režisérem Pana Tau byl Jindřich Polák, scénáristou Ota Hofman a představitelem hlavní role Otto Šimánek. V úspěšném seriálu se pak objevili i další významní herci jako Jiřina Bohdalová, Jiří Sovák, František Filipovský nebo Vladimír Menšík.

Pana Tau chtěla i Česká televize

Práva na další díly Pana Tau vlastní německá společnost Caligari a nové epizody se už na podzim objeví na stanici ARD. Ta odvysílá 14 dílů, které byly natočeny v Německu. Role v nich ztvární herci jak z Německa, tak i z Velké Británie. Hlavní role přitom připadla anglickému stand-up komikovi Mattu Edwardsovi, vedle něhož se objeví Valerie Niehaus, Armin Rohde, Bettina Lamprecht, Sophie von Kessel či Katharina Wackernagel.

Není to přitom tak dávno, co se uvažovalo o tom, že se koproducentem nových epizod stane Česká televize. Z tehdejších plánů ale sešlo. „Původně plánovaných deset českých dílů se nakonec zredukovalo na dva, což by bylo obtížné z tvůrčího i obsahového hlediska,“ řekla před rokem mluvčí televize Karolína Blinková pro Hospodářské noviny.

Chalupáři
Mohlo by Vás zajímat:

Končí seriál Chalupáři: Schmitzera do něj protlačil otec Sovák. Veterán v posledním díle byl unikátní kousek

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články