Pocta Karlu Gottovi: Jak na Mistra vzpomíná Olga Lounová? Miloval život a nebál se občas porušit zákazy

Pocta Karlu Gottovi: Jak na Mistra vzpomíná Olga Lounová? Miloval život a nebál se občas porušit zákazy
Zdroj: Herminapress
Karel Gott a Olga Lounová. Poprvé se setkali na jejím koncertu v Divadle Broadway, kde Mistr plánoval setrvat jen čtvrt hodinky. Karel Gott, Jiřina Bohdalová a Ladislav Štaidl. Mistr se vždy řadil mezi osobnosti, které milují život a užívají ho plnými doušky.Karel Gott se svou ženou Ivanou a malou dcerkou.Ivana je Karlova životní láska.+ 5 fotek+ 6 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Pocta Karlu Gottovi, tak se jmenuje vzpomínkový koncert, který 19. a 20. června rozezní pražskou O2 arenu. Web Lifee.cz připravil rozhovor se zpěvačkou, která stála po jeho boku i ve chvílích, kdy byl vážně nemocný. Olga Lounová prozrazuje, jak se Karel Gott choval ke svým fanouškům a co tajně prováděl, když se nikdo nedíval.

Veronika Nováková
Veronika Nováková 19. června 2022

Zpěvačka Olga Lounová vzpomíná na Karla Gotta jako na člověka, který miloval život. „Ptala jsem se ho, jestli mu nevadí, že se s ním chce opravdu každý fotit. On mi odpověděl: „Víte, v mém věku jsou lidé kolikrát v nemocnicích nebo na LDNce. Jsem za to vděčný, že můžu rozdávat radost, fotky a úsměvy,“ vzpomíná Olga v našem rozhovoru na své civilní a milované vzpomínky s Karlem Gottem, tak jak ho neznáme na pódiu nebo na obrazovce televize.

Dnešní oslavenec Karel Gott je považován za nejúspěšnějšího českého zpěváka všech dob!
Mohlo by Vás zajímat:

Zlatý slavík Karel Gott slaví 79. narozeniny. Jaké byly jeho dětské sny?

První setkání Olgy Lounové a Karla Gotta

Olgo, jaké bylo tvé první setkání s Mistrem?
Karla Gotta jsem poprvé potkala, když navštívil můj koncert v Divadle Broadway. Byla jsem překvapená, že Karel přišel, ale on moc rád podporoval začínající umělce, za což si ho dodnes moc vážím. Přišel vlastně s tím, že má jen patnáct minut, ale nakonec zůstal do konce koncertu. Šel mě potom do zákulisí pochválit a říkal, že mám sametový hlas. Ptal se, jestli nemám nějakou šuplíkovou píseň podobnou té, kterou jsem na koncertu zpívala – že by si se mnou klidně střihnul i společný duet.

Jak to dopadlo?
Chopila jsem se toho a celé léto jsem skládala písničky. Napsala jsem jich sedm.

Sedm? A Karel si z nich vybíral?
Přijela jsem za Karlem a za Ivankou do jejich vily. Pustila jsem hned tu první a Karlovi se tak líbila, že už jsem mu ty další ani nemusela pouštět. V podstatě se v ní měnilo jen pár slov – sepsal mi několik poznámek, co by tam udělal jinak. Nahráli jsme to v češtině i v němčině. V češtině se ta píseň jmenuje Dál za obzor.

Jak si píseň stojí u posluchačů?
Myslím, že ji lidé mají dodnes rádi. Jeho tajný požadavek byl, aby se to trochu lišilo od klasických kantilén, které zpíval celý život – jsou to dlouhé a táhlé tóny a Karel si chtěl zazpívat něco na způsob rapu. Není to samozřejmě rap, spíše povídání, nebo šeptání a teprve v refrénu otevře svůj krásný hlas.

Dětství Karla Gotta: Věnoval se neobvyklé zálibě a měl se setkat s vlastní sudičkou
Mohlo by Vás zajímat:

Dětství Karla Gotta: Věnoval se neobvyklé zálibě a měl se setkat s vlastní sudičkou

Zpívali spolu i na koncertech

Spolupráce potom pokračovala?
Ano. Měla jsem možnost si s ním zazpívat na jeho posledních koncertech. Překvapilo mě, že ač byl nemocný, když vstoupil na pódium, tak se celý rozzářil. Hrozně ho publikum nabíjelo. Zazpíval celý set písní a ještě přídavek.

Máš na Karla Gotta také nějakou obyčejnou a lidskou vzpomínku?
Vzpomínám si na moment, kdy jsme šli ze studia. Každý, kdo ho na ulici potkal, se s ním chtěl vyfotit. Lidé byli překvapení, vykřikovali jeho jméno a on se strašně smál. Ptala jsem se ho, jestli mu nevadí, že se s ním chce opravdu každý fotit. On mi odpověděl: „Víte, v mém věku jsou lidé kolikrát v nemocnicích nebo na LDNce. Jsem za to vděčný, že můžu rozdávat radost, fotky a úsměvy.“ Byl to pro mě jeden z těch silných okamžiků, kdy už se možná necítil příliš dobře a stejně byl pozitivní.

Dnes 2.10. 2019 nás opustil velký muž, zemřel zpěvák Karel Gott.
Mohlo by Vás zajímat:

Osudové ženy Karla Gotta: Ivana pro něj byla životní láskou, přítelkyní i oporou

Všichni si Karla Gotta pamatují jako pozitivní a milou osobnost.
Vzpomínám si také na křest kalendáře Marty Kubišové. Karel ho byl pokřtít a v zákulisí jsme seděli s panem Vetchým. A Karel, přestože to měl zakázané, potajmu popíjel vínko. Říkal, že má rád život, už od mládí prý trochu zlobil a utíkal. Potají chodil za školu do víru města pražského. Proto si prý to vínko občas dopřeje, i když je nemocný, protože život má rád. V den, kdy ten kalendář křtil, připíjel také na život.

V podobném duchu proběhnou také koncerty Pocta Karlu Gottovi?
Určitě. Život je krásný a měli bychom si ho vážit a užívat do poslední minuty. Nebát se připít na zdraví a usrknout si vína, ačkoli bychom třeba nesměli.

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články