Životní dilema Forresta Gumpa: Osudová láska Toma Hankse a Rity Wilson stojí na troskách jeho prvního manželství

Životní dilema Forresta Gumpa. Tom Hanks kvůli Ritě Wilson opustil ženu a dvě malé děti
Zdroj: Profimedia
Tom Hanks a Rita Wilson na předávání Oscarů v roce 1987. Tom měl prakticky celou kariéru ještě před sebou. A také svatbu s Ritou.Ta proběhla roku 1988 pouhý rok po hercově rozvodu se školní láskou Samanthou Lewes, se kterou měl tou dobou dvě malé děti.Rita a Tom se do sebe zamilovali na první pohled na natáčení komedie Blázni a dobrovolníci v roce 1985.I když to pro herce nebylo jednoduché, rozhodl se opustit manželku a jít za hlasem svého srdce. A jak vidno, udělal dobře.+ 3 fotky+ 4 fotky

Dnes patří k nejstabilnějším párům Hollywoodu, když se do sebe zamilovali na první pohled a vydrželi spolu 35 let. Co ale ví jen málokdo, je fakt, že štěstí Toma Hankse (67) a Rity Wilson (67) stojí na troskách hercova předchozího manželství. Cesta obou ke společné budoucnosti tak nebyla vůbec jednoduchá.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 11. 02. 2024 07:30

Tom Hanks byl v první polovině osmdesátých let, kdy potkal Ritu, tak trochu ženatý se svou studentskou láskou Samanthou Lewes, s níž vychovával dvě děti - Colina (46) a Elizabeth (41). Jenže ačkoliv filmový Forrest Gump rozhodně nepatří k bezcharakterním zloduchům, lákadlu v podobě fešné kolegyně Rity odolat nedokázal.

Láska na první pohled

Setkali se při spolupráci na komedie Blázni a dobrovolníci a okamžitě mezi nimi přeskočila jiskra. "Rita a já jsme se na sebe jen podívali a bum, bylo to. Zeptal jsem se jí, jestli to cítí stejně, a nedokázala to popřít," vylíčil Hanks roku 2013 pro magazín GQ.

V tu chvíli nastal v hlavě dvojnásobného držitele Oscara zmatek. Na jedné straně manželka, sedmiletý syn a sotva dvouletá dcera, na druhé žena, o které s jistotou věděl, že je jeho osudovou láskou. Rozhodování, jak dál, bylo nesmírně složité.

Na první manželství nebyl Tom Hanks připravený

Nakonec se Tom roku 1987 se Samanthou rozvedl a o rok později si vzal Ritu. "Bylo mi 23 let a synu Colinovi dva roky, když jsem se poprvé ženil," ozřejmil Hanks pro The Daily Express. "Opravdu jsem nebyl připravený na takovou zodpovědnost. Můj osobní život zdaleka neběžel tak hladce jako kariéra." Po rozvodu přesto zůstali se Samanthou přáteli, a to až do roku 2002, kdy herečka a producentka podlehla ve 49 letech rakovině kostí.

Na druhý pokus už Tomovi manželství vyšlo. S Ritou jsou svoji přes 35 let a vychovali dvě děti - syny Cheta (33) a Trumana (28). "Úspěch našeho vztahu lze přičíst správnému načasování, naší zralosti a vůli po intimním svazku," nechal se slyšet Tom v rozhovoru s Oprah Winfrey. "Když jsem si vzal Ritu, věděl jsem, že na sobě musím něco změnit. Nepopírám, že náš vztah je částečně dílem prozřetelnosti, ale naznamená to, že by šlo o nějaké kouzlo nebo tak něco. Je stejně skutečný jako já, když tu teď sedím. Občas si procházíme peklem, ale oba víme, že nezáleží na tom, co nás potká, protože zůstaneme spolu a zvládneme to," dodal herec.

Jak šel čas lásky Toma Hankse a jeho osudové ženy, se můžete podívat v galerii.

Zdroje informací
Hellomagazine.com
People.com

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články