Milada (54): Po pětadvaceti letech se mi do manželství vrátila jiskra. Musela jsem tomu pomoct drobnou lstí

Příběhy o životě: Po pětadvaceti letech se mi do manželství vrátila jiskra. Musela jsem tomu pomoct drobnou lstí
Zdroj: Freepik

Milada sice žila ve spokojeném manželství, ale chyběla jí vášeň a milování. Pomocí drobné lsti přiměla manžela k tomu, aby se jí opět začal věnovat...

Jana Jánská
Jana Jánská24. 11. 2023 13:00

Těch pětadvacet let manželství s Matějem (55) uběhlo jako voda. Postavili jsme si dům, do něj postupně přivedli tři děti, prošli menší krizí, ale pak jsme si stejně našli k sobě cestu. Asi jsme si zkrátka souzeni.

Měli jsme kratší pauzu

S Matějem jsem před svatbou chodila čtyři roky, takže jsem s jedním chlapem strávila téměř třicet let. To je víc jak polovina mého života. Když se na to podívám takhle, je to neuvěřitelné. Lze vůbec tak dlouho vydržet s jedním člověkem? Sdílet s ním ložnici a život jako takový...

Asi ano. I ta naše krize nebyla kvůli někomu jinému. Bylo toho na nás hodně doma i v práci a potřebovali jsme kratší pauzu. Já šla s dětmi na léto k rodičům a Matěj zůstal sám v baráku. Pustil se do různých oprav, aby přišel na jiné myšlenky.

Děti to braly jako běžné prázdniny. Já sice musela docházet do práce o něco delší trasou, ale to se dalo zvládnout. Na konci srpna jsme se vrátili domů a s Matějem to bylo jako dřív. Ta pauza nám oběma hodně prospěla.

Moje manželství ztratilo jiskru

Těch třicet let, co jsme spolu, se na nás podepsalo. Žijeme pod jednou střechou, spíme v jedné posteli a fungujeme spolu, ale chybí tomu jiskra. Nějaký ten úsměv, letmé pohlazení a, nebudu nic zastírat, také nám chybí sex.

Nečekám sice, že po padesátce se budeme milovat každý den, ale co já vím, tak třeba jednou nebo dvakrát do měsíce by to bylo fajn. Snad nechci tak moc. V posledních letech se však nějak neumíme sladit. Když to chce Matěj, tak mě bolí hlava nebo na to fakt nemám náladu. Když to chci já, tak je zrovna unavený nebo má plnou hlavu práce a sex je to poslední, na co myslí.

Stýská se mi po době, kdy nic z toho nebylo překážkou. Stačil jenom malý impulz a my už skončili v posteli nebo na místě, které bylo zrovna po ruce...

Pomohla jsem si drobnou lstí

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak našemu vztahu vrátit jiskru. Na wellness víkend pro dva jsem peníze neměla, protože momentálně šetříme na novou střechu. Radila jsem se o tom s kolegyní, která je moje důvěrná kamarádka, a ta navrhla, že by možná pomohla žárlivost. Pokud si můj manžel uvědomí, že je o mě zájem, snad ho to probere.

Moc se mi to nelíbilo, ale když jsem nad tím uvažovala delší dobu, řekla jsem si, že to za pokus stojí. Kolegyni jsem si v telefonu uložila jako Frantu a tu a tam mi napsala zprávu. Popřála hezký víkend a tak podobně. Po nějaké době Matěj zpozorněl a nenápadně se zeptal, kdo mi to píše. "To je kolega z práce. Zajímá se, jak se mám. Není to od něj milé?" řekla jsem. Matěj jenom něco zabručel po vousy. Občas jsem se v práci zdržela, abych mohla doma říct, že jsem byla na kafe probrat nějaké pracovní věci. To už jsem na manželovi viděla, že se mu to přestává líbit. Vyvrcholilo to, když jsem si cestou domů koupila kytku.

Okamžitě se nastartoval a chtěl jít Frantovi rozbít hubu. Raději jsem mu všechno vysvětlila. Nejdříve se tvářil nevěřícně, ale pak se mu čelo rozjasnilo a pobavilo ho to. "Ty můj blázínku," pověděl a obejmul mě. Pak mi dal pusu a po ní ještě jednu. Vycítila jsem, že je ten správný moment a zatáhla ho do ložnice. A nebylo to naposledy. Díky drobné lsti se nám do života vrátila jiskra...

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články