Reklama

U této pláže si můžete zaplavat s rozjařenými prasátky

11. Dubna 2017
Editor Foodstory
Když už horko nejde vydržet, smočí své štětinky v chladivém Karibském moři.
Zdroj Blog.klm.com
Stejně jako pandy nebo kozy se i prasata těší v posledních letech stále větší oblibě. Nejen díky roztomilosti – podle některých teorií disponují podobnými vlastnostmi jako psi. Pokud si netroufáte je pozvat na gauč, můžete si s nimi alespoň zaskotačit. A zaplavat.
Reklama

Na Bahamách se totiž nachází pláž, kde tito rozkošní tvorové pobíhají. A ochlazují se v Karibském moři.

Takzvaná Pig Beach (doslova „Prasečí pláž“) se táhne podél ostrova Big Major v oblasti Exuma. Ta se skládá z více než 365 ostrovů. Ideální místo pro to se ztratit, co říkáte? A tedy úniková zóna pro celebrity.

Exumě se přezdívá „hřiště pro bohaté“. Najdete v ní nespočet luxusních resortů, privátních sídel… a jednu pozoruhodnou pláž.

Tzv. Pig Beach najdete na ostrově Big Major v oblasti Exuma.
Klein & Hubert/Dailymail.co.uk

Koupání s prasaty neodolala řada celebrit v čele s Kourtney Kardashian nebo Amy Schumer. Kromě jiného jde o „fotogenický zážitek“, který může přinést pěkných pár desítek sledujících na Instagramu.

Ačkoliv prasátka na fotografiích turistů vypadají spokojeně, netuší, že právě dvounožec může zřejmě za jejich vymírání.

Zhruba před měsícem a půl obletěla svět zpráva, že jich na této pláži ubývá. Domov na ní nalézalo kolem 20 prasat a selat. Spolu s nimi i několik toulavých koček nebo koz.

Podle majitele ostrova jsou prasata v ohrožení kvůli zhýralým turistům.
Catppalu.com

Nejen vlastník Wayde Nixon si ale všiml, že některá zvířata chybí. Odhaduje se, že se jich teď na pláži prohání jen něco mezi sedmi a patnácti.

Nixon obviňuje návštěvníky pláže. „Právě teď narůstá počet návštěvníků, každý sem nosí jídlo a dělá si, co chce,“ řekl pro Nassau Guardian. „Přicházející lidé dávají prasatům pivo, rum, jezdí na jejich hřbetech – a další podobné věci.“

Nikdo ale důvod vymírání dosud neobjasnil. Stejně jako to, jak se prasata na pláž dostala.

Místní legenda praví, že je tu vysadila skupinka námořníků, která se plánovala vrátit a sníst je. Podle jiných teorií sem připlavala poté, co jejich loď ztroskotala v moři.

Zdroj: The Sun / The Nassau Guardian

Diskuze

Reklama