Aadya (34): Kvůli manželovi jsem zradila svou rodinu i kulturu. Půl roku po svatbě mě bez pardonu vyhodil na ulici

hnědé oči
Zdroj: Unsplash

Ne každý milostný příběh končí happy-endem. Aadya opustila svou kulturu, zemi i rodinu, aby mohla žít s mužem, kterého si vybrala. Až pozdě zjistila, co je vlastně zač.

Gabriela Budějcká
Gabriela Budějcká09. 10. 2023 07:00

S Michaelem jsme se seznámili během kulturního výměnného programu. Jeho vysoká postava, světlé vlasy a výrazné modré oči ostře kontrastovaly s tvářemi, se kterými jsem vyrůstala v Indii. Přitahovali jsme se jako magnety a brzy se naše srdce propletla v lásce, která měla překonat hranice, jazyky i tradice. Ale už první týdny našeho randění byly zahaleny smutkem.

Moji rodiče mého přítele nepřijali

Moji rodiče byli pevní ve své víře a hodnotách a představa, že bych si vzala někoho neindického původu, byla nepřijatelná. Obávali se střetu kultur a odsouzení naší komunity. Proto jsem se prvního setkání obávala.

Vydali jsme se s Michaelem do Indie, abych je představila. Rodiče se snažili maskovat svůj nesouhlas, ale neúspěšně. Pořád jsem ale doufala, že nakonec uvidí naši společnou lásku a přijmou ho. Ale tlak z jejich strany se jen stupňoval, Michael začal být nervózní a já se bála, že mě opustí.

Nakonec jsem se rozhodla. Opustili jsme Indii a vrátili se do České republiky. Vzali jsme se při malém, intimním obřadu daleko od mé rodiny a kultury. Věděla jsem, že je to konec, že svou rodinu už neuvidím, ale věřila jsem v naši lásku s Michaelem.

Manžel mi vrazil kudlu do zad

Michaelovo chování se ale brzy změnilo. Nevěděl, že naše rozhodnutí ovlivní vztahy s mou rodinou. Po půl roce manželství požádal o rozvod. Nechápala jsem a dožadovala se odpovědí, až jsem od něho jedno odpoledne dostala SMS: „Bez peněz tvojí rodiny náš vztah nedává smysl. Nemohl jsem vědět, že tě zavrhnou. Už s tebou být nechci.“

Nevěřila jsem a nechápala, že mě využil pro finanční zisk. Ta zrada mi projela srdcem jako nůž a já se cítila ztraceně a bezmocně. Sama v cizí zemi, bez podpůrného systému a se zlomeným srdcem jsem čelila kruté realitě svých rozhodnutí. Kvůli lásce jsem všechno opustila, jen abych byla podvedena a opuštěna.

Pomalu se stavím na vlastní nohy

Po několika týdnech smutku a tápání jsem se musela vystěhovat z bytu, ve kterém jsme společně bydleli. To mě nakoplo a rozhodla jsem se, že nebudu oběť. Kousek po kousku si stavím vlastní život v Čechách a doufám, že možná jednou obnovím i vztahy s rodinou. Ale zatím se mnou ani po sedmi letech nechtějí mluvit.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články