Andrea (31): Kamarádka si ode mě věčně půjčuje peníze. Štve mě to, ale nerada bych, aby její synek chodil bos

Příběhy o životě:  Kamarádka si ode mě věčně půjčuje peníze. Štve mě to, ale nerada bych, aby její synek chodil bos
Zdroj: Freepik

Kde se nachází hranice kamarádství? I když se znáte odjakživa a druhé osobě byste svěřili úplně všechno, někdy může přijít situace, kdy si říkáte, že to ten druhý člověk přehání. Andrea došla přesně do tohoto momentu se svou nejlepší kamarádkou.

Natálie Volfová
Natálie Volfová 30. 05. 2024 07:00

Olgu (32) znám déle než deset let. Prožily jsme toho spoustu. Poznaly jsme se na jednom večírku a hned jsme si padly do oka. Byly jsme schopné se bavit naprosto o všem. Dokázaly jsme si povídat hodiny.

S kamarádkou jsme si opravdu blízké

Za tu dekádu, co se známe, jsme spolu prožily dobré i velmi těžké časy. Teď se spíš nacházíme v té druhé fázi a mě to opravdu mrzí. Přesto, že jsme spolu velmi dlouho bydlely a hodně cestovaly, teď k sobě nejsme úplně upřímné. Zdá se mi, že Olga ode mě jenom bere a nic mi nedává zpátky.

Všechny problémy začaly před šesti lety. Olga otěhotněla, nikdy mi neřekla, kdo je otec. Celou tu dobu si to nechává pro sebe. Myslím, že ji hodně vzalo, že vůbec otěhotněla. Vím, že to hodně oplakala, ale nakonec se rozhodla za své dítě bojovat. „Nejsem člověk, který by se vzdával, jeho otec ví, že jsem těhotná, ale i tak se rozhodl, že s námi nechce mít nic společného,“ řekla mi.

Chtěla jsem být kamarádce oporou

Bylo mi jí velmi líto, mít dítě takhle brzy, a ještě být na všechno sama není úplně ideální, proto jsem se rozhodla, že jí budu se vším pomáhat. Chtěla jsem tu pro ni být – jako podpora psychická i finanční. Když nakonec porodila syna Matěje (5), snažila jsem se být jim k dispozici opravdu každý den.

Pomáhala jsem s přebalování, krmením a další každodenní péčí. Když jsem zjistila, jakou má Olga rodičovskou, řekla jsem jí, že kdykoliv bude chtít, finančně jí pomůžu. Částka, kterou měsíčně dostávala, mi přišla opravdu směšná. I přesto, že bydlela v bytě od rodičů a neplatila tak nájem, mi přišlo nemožné, že s tím někdo může vyjít.

Kamarádka si ode mě půjčuje peníze stále častěji

A právě finanční stránka našeho přátelství se začala kazit. Poprvé za mnou Olga přišla, když byl Matýskovi rok, prosila mě, že by mu ráda koupila odrážedlo a že na to nemá. Já jí samozřejmě půjčila. Od té doby za mnou pro peníze chodí opakovaně a velmi často.

Matýsek potřebuje nové boty, novou kombinézu, novou hračku nebo by s ním ráda zašla do dětského zábavního parku, na který ji nezbyly peníze. Poslední dobou je to častější a určitě jsem jí půjčila víc než patnáct tisíc. Vím, že ty peníze znovu nikdy neuvidím a vím, že to dělám pro Matýska, ale začíná mě to trápit. Teď, když už chodí do školky, Olga normálně vydělává, a tak by neměla mít potřebu si půjčovat ode mě.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články