Anička Slováčková o boji s rakovinou: Upřímně? Jsem nateklá a nešťastná. Jediné, co na mně zůstává stejné, jsou oči

Anička Slováčková o boji s rakovinou: Jsem nateklá a nešťastná, jen oči mám stejné
Zdroj: Extra/Pavel Dvořák
Zpěvačka Anička Slováčková dál bojuje s rakovinou, která tentokrát napadla její plíce.Anička Slováčková oholila své dlouhé blond vlasy a nosí slušivý turban.Lifee.cz se zpěvačkou Aničkou Slováčkovou mluvilo na tiskové konferenci ke koncertu Lady Carneval, který proběhne 19. ledna v pražském Kongresovém centru.Anička Slováčková se těší nejen na písně Karla Gotta, které si na koncertu zazpívá.+ 11 fotek+ 12 fotek

Zpěvačka Anna Slováčková (28) dál bojuje s rakovinou, která jí tentokrát zasáhla plíce. Do společnosti už chodí v respirátoru a ve slušivém turbanu. Magazínu Lifee.cz popsala, jak prožívala opětovné oholení svých dlouhých vlasů. Ve které chvíli se rozhodla sáhnout po strojku? Proč se teď zamilovala do svých očí? A se kterou částí svého těla se v průběhu nemoci nedokáže smířit?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 03. 11. 2023 08:00

Zpěvačka Anna Slováčková (28) aktuálně pravidelně podstupuje chemoterapie, ale mimo to, že nosí turban a respirátor, stále kolem sebe šíří dobrou náladu. A plány do nového roku, ty rozhodně má! Magazín Lifee.cz ji například zastihl v Kongresovém centru Praha, kde 19. ledna vystoupí se symfonickým orchestrech svého bratra, Felixe Slováčka mladšího v rámci show Lady Carneval.

Aničku Slováčkovou nabíjí podzim a Jindřiška

Diář má Anička vzdor léčbě stále plný, vystupuje na svých koncertech, a radost si dělá i mimo pódia. Třeba na chaloupce se svou fenkou Jindřiškou. "Podzim si strašně užívám. Všechno hraje barvami, ačkoli to může být až melancholické a smutné. Vidím, kolik barev je příroda schopná vytvořit, a tohle všechno mě hrozně nabíjí. Je to okouzlující," usmívá se spokojeně zpod turbanu. "Ve zkratce – na zimu se netěším a možná bych raději léto," dodává Anička.

Z prvních chemoterapií mi zbyly turbany a šátky

Na její nemoc upozorňuje snad jen to, že během našeho rozhovoru několikrát propukne v kašel. Komplimenty na turban, který aktuálně nosí, ji těší. "Z prvních chemoterapií, které proběhly před lety, mám ještě pár turbanů a šátků schovaných. Kdybych dneska dokázala stát o hodinu déle, možná bych si nějaký ten turban dokázala sama zamotat na hlavě. Ale ještě jsem se do toho z psychických důvodů neměla sílu pustit," vysvětluje talentovaná zpěvačka s ohledem na nemoc, kterou už jednou prodělala. Před třemi lety jí diagnostikovali rakovinu prsu.

Oplakala jsem, že nebudu vídat svoji kadeřnici

Vypráví, že byť se takový turban zdá jako snadná záležitost, je oříšek jej na hlavu správně instalovat. "Pamatuji si, jak dlouho mi to trvalo tenkrát poprvé, když jsem se to snažila zamotat – aby to vůbec vypadalo hezky a nevypadala jsem jako úplný magor. Tohle, co mám dnes na hlavě, se nasadí jako kulíšek. Je to taková čepička," prozrazuje svůj tajný fígl. Fakt, že se musela rozloučit se svými dlouhými blond vlasy, má podle ní alespoň jednu výhodu. "Za tři vteřiny hotové a já si užívám, že se nemusím třicet minut starat o vlasy. Nemusím si je každý den mýt a foukat. Jediné, co mi chybí, je moje kadeřnice Petra. U té jsem opravdu oplakala, že ji dlouho neuvidím. Na druhou stranu, my se můžeme vídat i mimo kadeřnictví," dodává Anička.

Mít vlasy je přežitek, řekla jsem si

Se svou kadeřnicí nedávno provedla radikální krok a vlasy vzala strojkem. Zažila to podruhé a pro tentokrát – jak říká – to chtěla mít rychle za sebou. "Nechala jsem to na malého ježečka, protože kořínky už úplně nedržely, jak by měly. Nebylo to nic dramatického, protože já jsem dramatické vypadávání vlasů už jednou zažila a chtěla jsem se mu co nejvíc vyhnout," osvětluje zpěvačka a popisuje své nynější pocity. "Bylo to hrozně nepříjemné. Když už jsem viděla, že jsem si sáhla do vlasů a šly jednoduše vytrhnout, řekla jsem si: K čemu mi to na té hlavě bude. Vlasy jsou pro přežitkáře. Prostě to vezmu strojkem a udělám si lepší psychické klima.“

Upřímně? Jsem oteklá a nešťastná, tvrdí

Bez ohledu na to, že pokrývkou hlavy teď Aničce budou turbany a šátky, a do společnosti musí nosit respirátor, radost jí dělá alespoň jedna důležitá část obličeje – oči. Krášlí je například výraznými černými linkami. "Je to tak, snažím se o to, protože oči jsou teď asi jediná věc, která na mně zůstává stejná. Ale jestli můžu být upřímná, tak se svým vzhledem jsem se zatím tak úplně nesžila," dodává zpěvačka otevřeně. "Dělá mi to hrozný problém. Jsem taková napuchlá, oteklá a jsem z toho nešťastná. Když nemusím, tak se sebou nic nedělám," tvrdí mladá onkologická pacientka, jejíž léčbu sleduje celá republika. "Ale máš pravdu – když už někam jdu, tak těm očím dávám velký důraz, protože oči řeknou častokrát víc, než zbytek obličeje. Jsou to okna do duše."

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články