Bára (30): Netušila jsem, proč mě přítelova matka nenávidí. Šokující důvod mi sdělila až po zásnubách

Příběhy o tchánech a tchyních: Netušila jsem, proč mě přítelova matka nenávidí. Šokující důvod mi sdělila až po zásnubách
Zdroj: Freepik

Otce Bára nikdy nepoznala a matku by pro změnu znát leckdy ani nechtěla. Život jí ukázal, že mít pohodovou rodinu není zdaleka samozřejmost. O to více ji pak potěšila přítelova nabídka k sňatku. Jenže ze svatby sešlo - kvůli jeho matce a Bářinu otci.

Michaela Karásková
Michaela Karásková 06. 02. 2024 07:00

Jako holka jsem vyrůstala všelijak, ale nejlépe by na mě sedělo označení „dítě ulice“. Máma Věra, bývalá servírka, často střídala partnery, a abych jí doma v garsonce, na kterou jsme sotva měly, nepřekážela, posílala mě ven. Samozřejmě, že jsem se tak brzy chytla party a táhly se pak za mnou nejrůznější potíže, jako rozbitá okna nebo drobné krádeže ve škole, v nichž jsem vynikala. Vždyť několikrát se mi podařilo obrat i učitele. To, když v jídelně nedávali pozor. Podváděla jsem, kde to šlo.

Matka si mezitím domů vodila všelijaké partnery, jeden byl horší než druhý. Pomocného dělníka střídal pomocný kuchař a nakonec se zapletla s mužem s temnou minulostí. Kdo však byl mým otcem, to jsem se nedozvěděla nikdy, třebaže o chlapech uměla matka básnit celé hodiny. Snažila jsem se proto co nejdříve osamostatnit a zmizet z domova.

V práci jsem se zamilovala do podnikatelského synka

Vzdor potížím jsem odmaturovala a získala práci recepční v jednom pražském hotelu. Nebyl to sice nic moc džob, ovšem k osvobození se od minulosti stačil. Především šlo o čestnou práci a s různými podvůdky, které jsem dříve s partou prováděla, jsem už nechtěla mít nic společného. Polepšila jsem se. A pak jsem jednoho dne ve vrátnici potkala Roberta. Kluka, se kterým jsme se do sebe zamilovali na první pohled.

On, jedináček, pocházel na rozdíl ode mě z bohaté podnikatelské rodiny, takže každého hned napadlo, že vztah, který mezi námi vznikl, musel být z mé strany motivován penězi. Překvapivě ale nebyl… Začali jsme spolu chodit, i když mi něco pořád říkalo, že k sobě nepatříme. Rozuměli jsme si totiž chvílemi jako bratr se sestrou a takřka na všechno měli totožný názor, ač každého z nás vychoval jiný svět.

Tchyni jsem od začátku nepadla do oka

Přesto a možná právě proto nám vztah vzkvétal. Byli jsme rozdílní, ale stejní. Jenže pak přišla potíž. Když mě konečně viděla Robertova matka, bylo jasné, že o hodnou tchyni nepůjde. Právě naopak. Evelína Robertovi den co den vysvětlovala, že tahat se s nějakou recepční nemůže, že nejsem vhodná partie.

Ovšem jak to tak bývá, posílila tím v synovi snahu činit věci na truc. Vynuceně tím pak došlo až k romantickému okamžiku, kdy mi Robert nabídl sňatek. Jenže to už budoucí tchyně zasáhla tvrdým úderem, z něhož dodnes nevím, jestli se vůbec kdy vzpamatuji. Ukázalo se totiž, že Evelína mě nejen dávno znala, ale dokonce věděla, kdo byl mým tátou.

Máme s přítelovou matkou stejného otce

Aby ne, když šlo i o jejího otce, který si kdysi na stará kolena upletl s mladičkou servírkou Věrkou na kraji města nemanželské dítě, a pak se k němu ze společenských důvodů nepřiznal, přičemž krátce na to zemřel…

Zpráva, která mě doslova zarazila do sedačky, zapříčila nejen obrovský šok, ale i odložení svatby s Robertem, jehož jsem nevlastní tetou. Nejhorší přitom je, že Evelína vše, co mi mezi čtyřma očima sdělila, veřejně popřela, a tak z majetku jejího, vlastně našeho otce nebudu mít zhola nic.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články