5 organizačních tipů pro do-ko-na-lou koupelnu

Dokonalost sama.
Zdroj: Mfirsthome.com

Dokonalý pořádek a čistota – ženy, nezastírejme to, toužíme po nich snad všechny. Zatímco u mužů se rozproudí hormony štěstí při pohledu na nadupané auto, u žen na hromádky oblečení a třpyt spotřebičů. Jak této dokonalosti docílit v koupelně?

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 09. 03. 2018 18:30

Koupelna patří k místnostem, jejichž údržbu s oblibou zanedbáváme. Jedním z důvodů je skutečnost, že v ní trávíme jen velmi málo času. A po uplynutí určité doby se pak nestačíme divit tomu, že nám v záplavě všech těch věcí dělá problém najít odličovací tampóny, pilník na nehty nebo vlasový balzám.

Většina koupelen je naštěstí malá, takže dát je do pořádku rozhodně nezabere celý den. Pokud si však tuto práci chcete ušetřit, vyzkoušejte následující tipy. S jejich pomocí koupelnu zorganizujete tak dobře, že vám ji každá návštěva bude závidět!

Úkon č. 1: Vrhněte se na sbírání různých úložných nádob – jsou praktické a řada z nich dobře vypadá. Doporučujeme zkombinovat dva odlišné typy (například plexisklový box s proutěným košíkem).

Úkon č. 2: Roztřiďte věci, které používáte každý den (krémy, make-up…), a umístěte je na co možná nejpřístupnější místa. Ty zbývající skladujte odděleně.

Úkon č. 3: Oblíbené předměty uchovávejte pohromadě – věřte nebo ne, ale celé řadě lidí toto z nějakého důvodu dělá problém. A pak zoufale hledají a hledají…

Úkon č. 4: Škrtněte pár položek z nákupního seznamu. Ovládejte své nakupovací choutky – v každé sezóně se na trhu objeví spousta nové kosmetiky, jenže… vážně ji potřebujete? Neskončí to spíš tak, že většinu přípravků budete vyhazovat kvůli prošlému datu trvanlivosti?

Úkon č. 5: Vytvořte si ranní i večerní rituály – na každý úkon typu „hygiena a zkrášlení zevnějšku před odchodem do práce“ si vyhraďte určitý počet minut a snažte se to dodržovat. Mimo jiné vás to přiměje udržovat v koupelně pořádek.

Úkon č. 6: Stoupněte si do dveří koupelny a kochejte se. Cítite ten nastupující příliv radosti?

Mohlo by vás zajímat:

Zdroj: A Beautiful Mess

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články