Fit a krásnátestovánísoutěže

6 domácích tipů na silvestrovskou party jaksepatří!

6 domácích tipů na silvestrovskou party jaksepatří!
Zdroj: Thehousethatlarsbuilt.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Když naposledy, tak se vší parádou. Připravte (se na) silvestrovskou party, ze které budete odcházet jako královna. Díky těmto 6 tipům budete to první, na co si vaši blízcí a přátelé v novém roce vzpomenou.

Barbara Lorenzová 6. února 2018

1. Pikantní citronáda s ciderem a whisky

ABeautifulMess.com

Kdo říkal, že sklenku něčeho ostřejšího, luxusního, dostanete jen v drahých podnicích? Pikantní citronádu s ledem zvládnou i ti, co se po překročení kuchyňského prahu mění v kazisvěty: smíchejte v šejkru jeden díl citronu, jeden díl cideru, jeden panák whisky, špetku skořice a protřepte. Na dozdobení použijte celou skořici a plátky pomeranče.

***

2. Efektní zlatý klobouk

AlmostMakesPerfect.com

Nevíme proč, ale bláznivé klobouky dokážou své nositele „naložit“ do slavnostní nálady. Máme tip na jeden opravdu zářivý. Vystřihněte si ze čtvrtky kruh o libovolném průměru – záleží na tom, jak velký klobouk chcete mít. Kruh do poloviny nastřihněte a srolujte tak, aby vznikl kužel. Strany slepte.

Udělejte naproti sobě dvě malé díry, provlékněte jimi gumičku, díky které bude klobouk na hlavě držet, a na koncích ji zauzlujte. Ze zlatého papíru (může být i balicí) vystřihněte širší pruhy a nůžkami (ideálně těmi na třásně) je nastříhejte příčně tak, aby vznikly třásně. Každý zlatý pruh přilepte ke kuželu ze čtvrtky. Postupujte odzdola; namísto lepidla můžete použít izolepu – při přidání dalšího pruhu s třásněmi se překryje. Poslední vrstvu u špičky klobouku přichyťte lepidlem. Voilá, party může začít!

***

3. Oči na nehtech

ISpyDIY.com

Ač se to nezdá, „dvanáctiočkem“ se stanete raz dva. Nejprve si nehty přetřete bílým lakem a nechte jej zaschnout. Poté si z izolepy vystřihněte půlměsíčky a přilepte je doprostřed nehtů. Horní poloviny nehtů nalakujte žlutým lakem a izolepu opatrně sejměte. Po zaschnutí žluté vrstvy obtáhněte předěly mezi žlutou a bílou barvou černým lakem a domalujte řasy. Teď už jen zbývá doprostřed bílých ploch namalovat puntík modrým lakem a v každém z nich menší černý. S těmito nehty vaše pomrkávání oplatí každý muž.

***

4. Korunka pro silvestrovskou královnu

Thehousethatlarsbuilt.com

Tato úchvatná okázalá koruna je určena jen pro ženy, které touží být na silvestrovské party nejobletovanějšími objekty.

Z kartonu si vystřihněte šest větších a čtrnáct menšíc hvězd. Potřete je vždy z jedné strany lepidlem a pokryjte je třpytkami. Než uschnou, připravte si dva pevnější drátky o délce 25 cm a 30 cm. Jejich konce přitiskněte zvenku ke koncům čelenky a přitáhněte je stříbrnou stuhou hadovkou, kterou jste předtím potřeli zespoda lepidlem.

Pokračujte v omotávání čelenky stuhou, tentokrát bez drátů. Až se přiblížíte k druhému konci čelenky, ohněte oba drátky (jeden by měl být výš než druhý) a přichyťte je stuhou potřenou lepidlem.

Teď už jen zbývá upevnit hvězdy. Pomažte vždy dvě stejné na netřpytivé straně lepidlem a obemkněte jimi drátek. Větší hvězdy patří dopředu na střed, menší kolem a na výše umístěný drátek.

***

5. Veselé papírové taštičky

Papernstitchblog.com

Kdo by nemiloval dárečky, které ho překvapí v tu nejméně očekávanou chvíli.

Od silvestrovské party všichni očekávají stoly prohýbající se pod laskominami všeho druhu a alkohol tekoucí snad i z vodovodního kohoutku. Co ale pro každého hosta připravit malou pozornost?

Použít můžete sáček na mince, lékárenský sáček nebo klidně sáček na svačinu, vše nejlépe v bílé barvě. Dekorace je pak už na vaší fantazii. Do silvestrovského sáčku můžete umístit sladkosti, miniaturní dárkové lahvičky s alkoholem, výherní los… zkrátka cokoliv.

***

6. Mandlové kousky z tmavé čokolády

ABeautifulMess.com

Odtrhnout se od televizní obrazovky poslední den v roce bývá stejně obtížné, jako se snažit překonat zemskou gravitaci. Ale nemějme si to za zlé – vždyť kdy jindy se můžeme beze studu dívat na pohádky, estrády i scénky než na Silvestra! Aby naše potěšení bylo dokonalé, nesmí chybět něco na zub. Našimi letošními favority jsou bezkonkurenčně mandlové kousky z tmavé čokolády.

Ve velkém hrnci přiveďte k varu rozmíchanou směs 1 a ¾ hrnku cukru, hrnek kukuřičného sirupu a půl hrnku vody a vařte ji, dokud nedosáhne 140 °C (mělo by to trvat zhruba 5 až 6 minut). Hrnec odstavte a okamžitě vmíchejte dva hrnky nahrubo nasekaných mandlí, půl lžičky vanilkového extraktu a čtvrt hrnku mandlového másla. Směs může začít trochu prskat, pozor na popáleniny!

Jakmile se mandlové máslo rozpustí, vyklopte hmotu na pečící papír a trochu ji rozetřete. Mezitím si v mikrovlnné troubě rozehřejte půl hrnku čokolády se lžičkou olivového oleje. Opatrně otočte hmotu na nový pečící papír, potřete ji čokoládou a poprašte mořskou solí. Jakmile ztuhne, nasekejte hmotu na kousky. Mlsejte dosyta.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu