Senioři: Věděli jste, že u starých žen hrozí chudoba mnohem častěji než u mužů?

Jsou přátelství, která trvají celý život
Zdroj: Pixabay
Od 25 let bychom si měli spořit na důchodMyslete na stáří, aby bylo plné radosti a ne starostíMnoho seniorů žije na hranici chudobyVýlety, cestování a pohoda, tak by mělo vypadat stáří+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Na lavičkách v parcích sedávají spíše babičky než dědečkové. Důvodem je neúprosná statistika - ženy se v průměru dožívají o 6 let déle než muži. Přitom až 9 % žen ve věku od 65 do 74 let hrozí, že se propadnou do chudoby.

Redaktor
Redaktor 2. října 2018

U mužů se jedná jen o 4 %. A ve věku nad 75 let je to dokonce 15 % žen, zatímco mužů jen 2 %. Tato číslo vyplývají z údajů ČSÚ.

Celých 69 % dnešních seniorů bydlí ve vlastním, což je výsada, které se příští generace nejspíš nedočkají. Jediným možným způsobem, jak si i v důchodovém věku zachovat životní standard a vyvarovat se riziku chudoby je začít bezodkladně spořit, a to ideálně od 25 let. 30 % Čechů si ale ani v produktivním věku nespoří, čímž přichází například o státní příspěvek na penzijní připojištění ve výši až 2 760 Kč ročně.

I po stovce můžete mít úsměv na tváři
Mohlo by Vás zajímat:

Chcete znát recept na dlouhověkost? Inspirujte se životosprávou těch nejstarších seniorů na světě

Mezi do budoucna nejohroženější skupiny žen patří zástupkyně takzvané sendvičové generace ve věku od 35 do 55 let. Ty, co pečují o nedospělé potomky a zároveň o seniora.

Jak se tedy vyhnout tomu, abychom ve stáří nežily v chudobě a mohly si dopřát důchod svých snů? Rozhodně začněte spořit alespoň 300 Kč měsíčně, naučte se pravidelně investovat malé částky a samozřejmě využívejte všechny státem podporované produkty.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články