5 důvodů, proč si na dovolenou vyrazit úplně sama

občas je fajn jen tak vypadnout
Zdroj: pixabay
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Dovolenou je vždycky hezké s někým sdílet, ale zkoušela jste někdy na cesty vyrazit sama? Přinášíme vám 5 důvodů, proč byste to měla udělat.

Veronika Hándlová
Veronika Hándlová 16. července 2018

Naučíte se novým věcem a samostatnosti

Styl single cestování nejlépe využijete při poznávacím cestování na vlastní pěst. V cizině jste odkázána jen sama na sebe, jdete si, kam se vám zlíbí a nemusíte brát ohledy na svého partnera a ptát se ho, jestli ho to baví či zajímá. Zároveň je všechno na vás. Přijdete do kontaktu s domorodci a lépe je poznáte. Budete se muset postarat čistě sama o sebe. Poradit si sama v zahraničí je velká škola života.

Poznáte samu sebe

Na cestách, kdy se s nikým nemusíte bavit, máte možnost hodně přemýšlet a srovnat si myšlenky v hlavě. Když jste nespokojená, můžete přijít na to, proč tomu tak je a jak to změnit. Zároveň si odpočinete od stereotypu, ve kterém žijete.

Nemusíte se omezovat v balení kufru

Každá žena zná ty typické chlapské otázky. ,,Proč si bereš troje šaty?“ ,,Tobě nestačí jedny sandály?“ ,,Tohle tam nedávej. Musíme se vejít do váhového limitu.“ a podobně. Nyní si do kufru můžete zabalit cokoliv bez jediného remcání. A především vám nebude nikdo nadávat, proč balíte tak šíleně dlouho.

Letos opět vyhrálo Řecko
Mohlo by Vás zajímat:

Letošní dovolená bude levná, jako dlouho ne. Tady jsou 4 důvody

Posílíte svůj vztah

Jednoduše si od něj odpočinete. I psychologové říkají, že páry, které občas tráví čas bez sebe jsou mnohem spokojenější a vyrovnanější. Chvilku budete šťastná, že ho máte z krku. Potom se vám začne stýskat a nakonec se na něj budete neuvěřitelně těšit. Chvilkové odloučení opravdu posílí váš vztah.

Svoboda

Zažijete skvělý pocit svobody. O nikoho se nemusíte starat (jen o sebe), nikdo vás nekomanduje a nikdo po vás nic nechce. Čas na sebe je důležitý. A když ho procestujete, vrátíte se domů nejenom neuvěřitelně svěží a odpočatá, ale také plná zážitků.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články