Fit a krásnáTestovánísoutěže

6 svůdných londýnských barů, které musíte navštívit, ještě než umřete

6 svůdných londýnských barů, které musíte navštívit, ještě než umřete
Zdroj: Facebook.com/artesianbar
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Pokud jste neochutnali tekuté lego, humrové knedlíky ani drinky inspirované surrealismem, ještě si nesmíte s nadsázkou dovolit umřít. Těchto 6 londýnských barů rozdmýchá vzrušení nadpozemskými drinky, unikátními specialitami i prudce osobitým interiérem.

Barbara Lorenzová 22. ledna 2016

1. The Shrub and Shutter

TheShrubandShutter.com

Jak chutná tekuté lego? Nebo lektvar dle receptury Hvězdných válek? Milovník filmů a drinků zároveň bude v londýnském baru The Shrub and Sutter jako u vytržení. Nalévají se tu totiž nápoje pojmenované podle oblíbených filmů. Poručit si tu můžete třeba Legoland z muškátového ginu, rebarborového pyré, angreštové šťávy a opilého lego panáčka. Indiana Jones zase spojuje „kvetoucí“ gin, posvátný anglický vermut, campari a kvasinkový čajový nápoj kombucha.

***

2. 68 & Boston

Facebook.com/68andboston

Víno, nebo koktejly? Italské speciality, nebo domácí slané koláče? To všechno si v baru 68 & Boston v londýnské čtvrti Soho můžete poručit. Lahev si tu dáte v přepočtu za 700 stovek, ale je zatraceně dobré!

Vizuálně prvorepublikový a gentlemenský bar nabízí 26 různých koktejlů. A jejich názvy rozbíhají fantazii na plné obrátky. Zkuste třeba Omámeného a zmateného (vodka Elyx, aperitiv Cocchi Americano, hořké citrusy), nebo drink Zůstaň zlatý (rum Zacapa, sherry, bitter Averna).

***

3. Artesian Bar

Facebook.com/artesianbar

Důvodů, proč upřednostnit tento bar před všemi dalšími, je řada. Už počtvrté za sebou porazil dalších 49 konkurentů v anketě magazínu Drinks International a byl zvolen nejlepším barem. Kombinuje uvolněné prostředí s experimentálními drinky – a některé z nich nedostanete nikde jinde v Londýně!

Artesian Bar musí být vždy, v tom nejlepším slova smyslu, něco extra. Můžete si například objednat drink ze „surreálního menu“. Při jeho sestavování se tvůrci inspirovali jedním z největších avantgardních hnutí 20. století. Stále nevíte, co si pod tím představit? Napoví vám třeba drinky s kuriózními názvy Tvůj pokoj, nebo můj? či Krotitel hadů. Zatímco první zvyšuje touhu po flirtu mixem patnáctileté skotské whisky, becherovky a francouzského aperitivu, druhý zklidní i živočišné hormony jemnou kombinací mrkve, sezamu, pomerančového a bezového květu.

***

4. Three Six Six

ThreeSixSix.co.uk

Tři šest šest, nebo 366? Pokud bychom si mohli vybrat, jak název tohoto podniku v londýnské oblasti Battersea pojmout, zamlouvá se nám druhá varianta. Jeden rok má 365 dní v roce a ten jeden navíc může symbolizovat den stvořený pro návštěvu baru Three Six Six. Tento podnik se řadí k těm, které byste měli navštívit, ještě než umřete. A s extra 24 hodinami to stihne každý!

Ano, reklamní text by se na tento podnik psal snadno. Vyniká totiž inovativní nabídkou drinků, rozdělených podle chuti. Je libo sladký, slaný, hořký, kyselý či bio? Nebo všechny?

***

5. East London Liquor Company

EastLondonLiquorCompany.com

Ručně vyráběné destiláty byly v minulém století v londýnské čtvrti East End nedostatkovým zbožím. Podnik East London Liquor Company průmysl lihovin resuscitoval. A dnes v něm polaskáte chuťové buňky místní originální vodkou, rumem nebo ginem.

Tento podnik ale útočí i na další smysl, a to zrak. Dřevo s umělou patinou se hravě doplňuje s kontrastní mědí, ze které jsou vyrobeny gigantické destilační přístroje. Kromě toho přísluší baru i obchod s alkoholem. Co vybrat? Vysoce kvalitní gin za rozumnou cenu je sázkou na jistotu.

***

6. Peony Bar

Facebook.com/opiumchinatown

Peony Bar je pečlivě maskovaný klenot, který když někdo objeví, jen stěží se od něj odtrhne. Je to v podstatě bar uvnitř baru Opium v londýnské oblasti Soho a snoubí se v něm indický styl s prvky cirkusu. Obojí k sobě vůbec nemá daleko – načančaní sloni, kteří bývají jednou z cirkusových atrakcí, každoročně lákají řadu turistů na sloní festival do indického města Jaipur.

V duchu orientu se tu nesou i koktejly. Nezapomeňte k nim ale něco zobnout – humrové knedlíky nebo noky z královských krevet udělají dobře žaludku i psychice.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články