Jak správně vybrat plenky: Nejdůležitější je suchý zadeček bez opruzenin a pohodlí miminka

16. února 2020
Profimedia
Profimedia

Od narození je vaše miminko v podstatě celý den v plence, je tedy důležité dbát na to, aby byla kvalitní a vyhovovala vašim požadavkům. Většina žen používá pleny jednorázové. Jsou totiž pohodlné a pro miminko příjemné.

Používání jednorázových plen znamená pro maminky velké usnadnění. Kromě úspory času a benefitů zohledňujících zdraví miminka, tak mohou s miminkem například snadněji cestovat.

Konec žehlení a sušení

Jednorázové plenky nemusíte čistit, prát ani sušit. Další výhodou je, že tyto plenky nezapáchají a nepropouští obsah. Je tomu tak díky speciální struktuře a absorpčnímu gelu. Vlhkost je propouštěna jen na jednu stranu a proto je zadeček vašeho miminka stále v suchu. To je samozřejmě výraznou úlevou v otázce opruzenin.

Indikátor vlhkosti

Moderní pleny jsou vyrobeny z prodyšných a kvalitních materiálů. Většinou mají indikátor vlhkosti, který nám ukazuje, v jakém stavu se plena nachází a zda je čas ji vyměnit za novou. Plenku tak nemusíme neustále rozlepovat, takže dlouho drží pevnost a tvar. Tvarované stahovače zabraňují tomu, aby se obsah pleny dostal mimo ni a optimálně se přizpůsobují tělu, tudíž plenka nestlačuje bříško.

Správné tvarování kyčlí

Správně zvolený tvar pleny prospívá i správnému umístění kyčelních kloubů, což je velmi důležité v prvních měsících života. Dnešní plenky jsou také tenké, tudíž nebrání dítěti v pohybu. To ocení především rodiče starších dětí, když po jejich lezení, běhání a skákání zůstane vše uzavřené tam, kde má.

Pořiďte si vzorek

Čím je dítě menší, tím budete měnit plenky častěji, tudíž je to ze začátku celkem náročný proces. Důležitá je hmotnost a rozměr pleny. Myslete však na to, že ne každá velikost plínek je stejná u všech značek. Je tedy ideální se s ní před koupí celého balíku nejprve seznámit a přesvědčit se, že bude miminku vyhovovat. Tak se vyhnete nehodám v podobě mokré matrace.

Tuna odpadu

Každé dítě do dvou let použije kolem sedmi tisíc jednorázových plen, což odpovídá asi jedné tuně odpadu. Pokud bydlíte v bytě, klidně vyhazujte denně pleny do popelnice, v koši totiž po pár dnech nepříjemně zapáchají. Pokud se vám s nimi nechce denně běhat, pořiďte si koš s víkem nebo dokonce se speciální nádobou na pleny s antibakteriálními fóliovými vložkami.

NA BABSKÉ RADY, JAK ZBAVIT DĚTSKÝ ZADEČEK OPRUZENIN, SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu