Jak správně vybrat plenky: Nejdůležitější je suchý zadeček bez opruzenin a pohodlí miminka

Jak správně vybrat plenky: Nejdůležitější je suchý zadeček bez opruzenin a pohodlí miminka
Zdroj: Profimedia
Zavinování uklidí miminko, to se v těsném objetí bude cítit v bezpečí a zabrání nekoordinovanému pohybu ručiček.Výjimečně se může stát, že se pro vaše miminko nehodí zavinování. Především pokud má problémy s vývojem kyčelních kloubů, trápí ho tříměsíční kolika nebo má zvýšenou teplotu a hrozí mu riziko přehřátí.Zavinutí uklidní a zabrání nekoordinovanému pohybu ručiček miminka nazývaného Moroův reflex,Čím dříve začnete, tím lépe, i pro vás.+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Od narození je vaše miminko v podstatě celý den v plence, je tedy důležité dbát na to, aby byla kvalitní a vyhovovala vašim požadavkům. Většina žen používá pleny jednorázové. Jsou totiž pohodlné a pro miminko příjemné.

Petra Járková
Petra Járková 16. února 2020

Používání jednorázových plen znamená pro maminky velké usnadnění. Kromě úspory času a benefitů zohledňujících zdraví miminka, tak mohou s miminkem například snadněji cestovat.

Konec žehlení a sušení

Jednorázové plenky nemusíte čistit, prát ani sušit. Další výhodou je, že tyto plenky nezapáchají a nepropouští obsah. Je tomu tak díky speciální struktuře a absorpčnímu gelu. Vlhkost je propouštěna jen na jednu stranu a proto je zadeček vašeho miminka stále v suchu. To je samozřejmě výraznou úlevou v otázce opruzenin.

Indikátor vlhkosti

Moderní pleny jsou vyrobeny z prodyšných a kvalitních materiálů. Většinou mají indikátor vlhkosti, který nám ukazuje, v jakém stavu se plena nachází a zda je čas ji vyměnit za novou. Plenku tak nemusíme neustále rozlepovat, takže dlouho drží pevnost a tvar. Tvarované stahovače zabraňují tomu, aby se obsah pleny dostal mimo ni a optimálně se přizpůsobují tělu, tudíž plenka nestlačuje bříško.

Správné tvarování kyčlí

Správně zvolený tvar pleny prospívá i správnému umístění kyčelních kloubů, což je velmi důležité v prvních měsících života. Dnešní plenky jsou také tenké, tudíž nebrání dítěti v pohybu. To ocení především rodiče starších dětí, když po jejich lezení, běhání a skákání zůstane vše uzavřené tam, kde má.

Kluk nebo holka? Podle bezpohlavní výchovy se dítě rozhodne samo
Mohlo by Vás zajímat:

Kluk nebo holka? Podle bezpohlavní výchovy se dítě rozhodne samo

Pořiďte si vzorek

Čím je dítě menší, tím budete měnit plenky častěji, tudíž je to ze začátku celkem náročný proces. Důležitá je hmotnost a rozměr pleny. Myslete však na to, že ne každá velikost plínek je stejná u všech značek. Je tedy ideální se s ní před koupí celého balíku nejprve seznámit a přesvědčit se, že bude miminku vyhovovat. Tak se vyhnete nehodám v podobě mokré matrace.

Tuna odpadu

Každé dítě do dvou let použije kolem sedmi tisíc jednorázových plen, což odpovídá asi jedné tuně odpadu. Pokud bydlíte v bytě, klidně vyhazujte denně pleny do popelnice, v koši totiž po pár dnech nepříjemně zapáchají. Pokud se vám s nimi nechce denně běhat, pořiďte si koš s víkem nebo dokonce se speciální nádobou na pleny s antibakteriálními fóliovými vložkami.

NA BABSKÉ RADY, JAK ZBAVIT DĚTSKÝ ZADEČEK OPRUZENIN, SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články