Fit a krásnátestovánísoutěže

Nelidská ženská obřízka: Dnes se provádí i v některých vyspělých evropských zemích

Thumbnail # Nelidská ženská obřízka: Dnes se provádí i v některých vyspělých evropských zemích

Zdroj:pamelageller.com

Pokud si myslíte, že ženská obřízka je praktikována pouze v Africe a na Arabském poloostrově, tak se mýlíte. Mrzačení ženského pohlavního orgánu se provádí i v Evropě. Kromě Balkánu, kde žije velká muslimská komunita, se ženská obřízka praktikuje také ve Francii nebo Velké Británii.

Petra Járková 16. dubna 2019

Přes Balkán proniká do Evropy ženská obřízka

Nechvalně proslulá lokalita kolem horské vesnice je známá nejen jako líheň teroristů, ale také jako místo, kde je mezi místní komunitou radikálních vahábitů praktikována ženská obřízka. Tito vyznavači sunnitského islámu obřezávají své manželky, aby nemohly při souloži zažívat orgasmus. V drtivé většině se tamější obřízka provádí odstraněním klitorisu.

Kde se vzala obřízka

O ženské obřízce vědí své také v Srbsku. V nemocnici v Bělehradě už zachraňovali ženu, které se manžel pokusil odstranit klitoris. Informaci přinesl Večernji list. Ačkoliv se zdá, že ženskou obřízku poznal svět s příchodem islámu, není tomu tak. Africké kmeny ji praktikovaly dávno před vznikem Koránu. Přesto je to problém, který v současné době známe hlavně z muslimských komunit.

Odhaduje se, že v Evropě žije až půl milionu obřezaných žen

Islámský stát například v iráckém Mosulu nařídil povinné obřezávání žen. Úřednice OSN Jacqueline Badcock pro BBC uvedla, že byl v Mosulu vydán náboženský edikt, kterému se mají podrobit všechny ženy ve věku 11 až 46 let. Ženská obřízka je ale problémem i ve Francii, Velké Británii, Skandinávii, Německu a Belgii – tedy v zemích, kde žije početná muslimská menšina.

Thumbnail # Nejtajemnější místa Česka: Pokud se rádi bojíte, udělejte si sem podzimní výlet
Mohlo by Vás zajímat:

Nejtajemnější místa Česka: Pokud se rádi bojíte, udělejte si sem podzimní výlet

Jak probíhá krvavá „operace“?

Ve Velké Británii je ženská obřízka postavena mimo zákon od roku 1985. Hrozí za ni až 14 let za mřížemi. Odhalit a dokázat, co se děje v tradiční muslimské rodině, je ale pro úřady velmi složité. Lépe se to dokazuje, pokud se k ženské obřízce nechá přemluvit lékař. Velká Británie řešila v roce 2010 případ, kdy obřízku vykonal lékař na naléhání jiného muže.

Podle odborníků známe tři základní typy ženské obřízky. Rovnou říkáme, že jeden je horší než druhý.

Klitoridektomie – Při této operaci dochází k odstranění klitorisu a někdy i malých stydkých pysků.

Faraonská obřízka – Při tomto zákroku dochází k odstranění malých i velkých stydkých pysků a klitorisu. Rána je pak sešita tak, že po odhojení zůstane jen malý otvor pro močení a menstruační krev. Při svatební noci je pak žena naříznuta.

Třetím typem pak je sunna cirkumcize – Jedná se o arabskou tradici, při níž by měla být odstraněna pouze předkožka klitorisu. Často je ale odstraněna i špička klitorisu. Kromě obrovské fyzické bolesti zažívají ženy celoživotní duševní trauma. Obřezané ženy mají problémy s vyměšováním, se sexuálním životem, porodem nebo menstruací. Život se zmrzačenými genitáliemi přestává být životem. Je to jen utrpení.

Podobné články

Zavří­t reklamu