Trabanty se vracejí domů: Socialistický žlutý ďábel pod otěžemi Dana Přibáně projel celý svět

Celá parta, která si sáhla na dno, ale dala to - objela svět.
Zdroj: Aerofilms
Trabantem tam a zase zpátky.Dan Přibáň - šéf celé expedice.Občas cesta nebyla úplně jednoduchá.Celá parta, která si sáhla na dno, ale dala to - objela svět.+ 6 fotek+ 7 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Film Trabantem tam a zase zpátky brzy vstoupí do českých kin a ukáže divákům v plné kráse Indii, Himálaj, ale i diktátorské praktiky, se kterými se posádka výpravy setkala. Žlutý ďábel, který už za svůj život překonal tolik překážek a najel tolik kilometrů, kolik by najelo několik aut dohromady, se naposledy hlásí o své slovo.

Petra Járková
Petra Járková 27. března 2019

Premiéra za dveřmi

Film Trabantem tam a zase zpátky vstoupí 11. dubna do českých kin a nikdo nepochybuje, že bude minimálně tak úspěšný jako jeho předchůdci. Když Dan Přibáň přišel s nápadem, že projede Hedvábnou stezku, všichni se mu smáli a klepali si na čelo. Dnes jeho i tým šílenců, který s ním projel už kromě Afriky i Jižní Ameriku, Austrálii, Asii a spoustu dalších zajímavých a extrémních míst světa, zná celá republika.

Třetinu cesty jsme jeli mimo asfalt, občas po cestách, kam se bojí vjet i s náhonem na všechna kola, a další třetinu ve výškách kolem 4000 metrů nad mořem,“ doplňuje Přibáň.
Mohlo by Vás zajímat:

Žluté trabanty dobývají svět: Nejzajímavější fotky z Jižní Ameriky vám přiblíží slasti i strasti expedice

Vítězná sestava

Česko-polsko-slovenská sestava zůstala nezměněna a vyrazila i za tímto dobrodružstvím. Pojďme si dobrodruhy představit. Dan Přibáň – autor celé koncepce a řidič onoho legendárního trabantu, kameraman Zdeněk Krátký a fotograf Vojta Duchoslav. Dále nesmrtelný slovenský motocyklista a optimista Marek Slobodník. Překvapením se stal náhradník Marek Duranský, který na výpravu nečekaně přijel a s týmem už zůstal. Samozřejmě nechybí ani pankáč Radek Jona, který opraví prostě cokoliv, ale na druhou stranu připraví i mnohá překvapení. Ne vždy příjemná. Jedním z nich byla ztráta pasu. Kapitánem malucha se stal hasič a záchranář Honza Setvín. No a posledním členem byl nováček Lukáš Venclík, který paradoxně nemá řidičák. Když už žlutý cirkus, tak prostě se vším všudy.

Velká cesta domů

Cesta měla začít v Bangkoku, ale bohužel to nebylo možné. Na rozdíl od roku 2015, který byl pro zahraniční auta rájem, teď se z něj stalo byrokratické peklo. Vjezd po vlastní ose se tam cení na tisíce dolarů. Tým tedy musel zaimprovizovat a rozhodl se splnit si svůj další sen – cestu přes Indii. Start tedy proběhl ze stejné rovnoběžky, ale z druhého břehu Bengálského zálivu. Parta naleštěných socialistických strojů se tedy vydala z jižní Indie na sever. Cílem byl uzbecký Samarkand, což je nejvýchodnější bod první cesty týmu Dana Přibáně. Tím by trabant objel svět!

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články