Čínský horoskop: Co nás čeká v lednu 2024, měsíci dřevěného buvola? Táhněte za jeden provaz a pohněte nejen nábytkem

Čínský horoskop 2024: Co nás čeká v lednu, měsíci dřevěného buvola? Táhněte za jeden provaz a pohněte nejen nábytkem
Zdroj: Freepik

Začátek roku 2024 nemusí být nutně spojen s prvním lednovým dnem, tedy dle čínského horoskopu začátkem měsíce dřevěného buvola. Záleží na každém jednotlivci, kdy vnímá, že pro něj začal nový rok, kdy se začala psát nová kapitola jeho života. Ať už váš rok začíná slunovratem, prvním jarním dnem, nebo se řídíte čínským kalendářem, věřte, že rok 2024 bude (nejen) v souladu s feng shui rokem šťastným.

Liběna Kubalíková
Liběna Kubalíková01. 01. 2024 13:00

Leden bude přát novým plánům ohledně bydlení. Prozkoumejte, jak chcete dále žít a jak má vypadat vaše hnízdečko lásky. Pusťte se do menších přestaveb i větších rekonstrukcí.

Prozkoumejte, jaký nábytek vám již dosloužil, co potřebuje vyměnit, co již nevyužíváte a je čas to poslat dál. Jakmile začnete hýbat s mobiliářem, rozproudí se energie. Váš domov bude plný svěžesti a vy nového elánu a chuti do života.

Duše a zdraví

Pokud máte pocit, že se nemůžete dále hýbat, stojíte na místě, a navíc se ručička na váze opět pohnula o nějaké ty čárky směrem vzhůru, je čas na změnu. Rozhodně není nutné se vrhat po hlavě do posiloven a kupovat si drahé permanentky, využijte svůj domov jako tělocvičnu.

Jedním z prvních cviků může být vyluxování všech pavučin v pokoji za nábytkem. Abyste některými skříněmi mohli pohnout, bude zapotřebí vylézt do výšek a odstranit věci z poliček. Věřte, že se při tom zapotíte jako na rotopedu. Možná zjistíte, že některé z těch vyndaných kousků již do skříní vracet nechcete.

Třeba se vám prostší pokoj, ve kterém cirkuluje vzduch, bude více zamlouvat. Díky hýbání s nábytkem můžete objevit nová zákoutí domova. Může se vám tak vytvořit místo na čtení, meditaci nebo ranní strečink. Získáte lehkost do života a klid do duše.

Práce a finance

Návraty do pracovního procesu po dnech volna jsou zpravidla náročné. Proto postupujte krok za krok a nesnažte se všechno urvat hned. Myslete reálně a nechtějte jahody sklízet již v lednu. Soustřeďte se na dlouhodobé plány, kterých svou vytrvalostí docílíte. Na “hurá akce” bude lepší čas na jaře.

Klíčovou roli v práci hrají i vaši kolegové. Je dobré znát svou roli v týmu. Každý je důležitý. Znáte plány, směřování a vizi vaší firmy? Pokud ne, je leden vhodný měsíc k nastavení cílů pro letošní rok.

Partnerské vztahy a domov

Využijte sílu dřevěného buvola a stůjte za svojí rodinnou pevně a silně. Buďte trpěliví ke svým dětem, stárnoucím rodičům a vrtochům svého partnera. Vytvořte spolu tým a místo individuálních zájmů táhněte jako koňské spřežení za jeden provaz. Jen tak budete moci zvládnout životní situace a naplňovat vysněné plány.

Od ledna nastavte nová pravidla hry. Rozdělte si práci v domácnosti tak, aby každý člen měl dostatek času na regeneraci. Možná to bude znamenat vařit prostší a jednodušší jídla k večeři, zapojit do denních nákupů děti, raději denně deset minut vysát psí chlupy a drobky od snídaně, než čekat na konec týdne, kdy již vše přeroste přes hlavu.

Pamatujte, že cesta je cíl a je možné, že prvotní rozdělení rolí nemusí hned fungovat. Navíc když si člověk udělá plány, bůh se většinou směje. Možná než mít pevný řád na každý den je možné si rozdělit potřebné aktivity daného dne s rodinou aktuálně u snídaně.

Pokud byste potřebovali občas “pohladit po duši”, inspirujte se knížkou finského psychoterapeuta Anttiho Ervastiho a ilustrátora Mattiho Pikkujämsäho Šálek terapie - Společně celým dnem. S láskou vám předají 112 moudrých poselství.

Přeji vám šťastný nový rok 2024!

Pohled na leden 2024 připravila skrze intuitivní vnímání a feng shui životní a bytová poradkyně Liběna Kubalíková, která je autorkou blogu Být v pohodě.

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Ideální šatník pro ženy 50+ obsahuje devět základních kousků: Nezapomínejte na výrazný doplněk, radí stylistka

Související články

Další články