Dramatická proměna Sofíe Vergary: Na Griseldu byla moc krásná, zošklivili ji protézou nosu, zubů i obočí

Sofía Vergara (51) k nepoznání: Pro roli Griseldy Blanco si nechala upravit nos, zuby i obočí
Zdroj: Profimedia, se souhlasem Netflixu/koláž Lifee
Kolumbijská herečka Sofía Vergara se převtělila do narkobaronky Griseldy Blanco.Její ikonické obočí museli vizážisté překrýt protézou a nalepit jí nové, více sedmdesátkové.Protézu měla herečka v seriálu také na nose a na zubech.Proměnou prošly i její vlasy, byť najít věrohodný účes byl trošku oříšek. Herečka tak denně trávila v maskérně hodinu a půl.+ 8 fotek+ 9 fotek

Velmi dramatickou proměnou si kvůli roli narkobaronky Griseldy Blanco prošla krásná kolumbijská herečka Sofía Vergara (51). Aby co nejlépe vizuálně odpovídala ženě přezdívané Kokainová kmotra, musela se na čas vzdát svého ikonického obočí, elegantního nosu i lví hřívy. Zprávu přinesly oficiální materiály šestidílné minisérie Griselda, jež bude mít na Netflixu premiéru 25. ledna.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 22. 01. 2024 14:00

Hvězda seriálu Taková moderní rodinka a porotkyně reality show Amerika má talent neprožívá zrovna šťastné období v osobním životě. Loni v červenci oznámila, že se po sedmi letech rozvádí s hercem Joem Manganiellem (47). O důvodu se dlouhé měsíce spekulovalo, Vergara ho ozřejmila až v lednu pro list El País. "Můj muž je mladší a chtěl dítě, zatímco já odmítla být starou matkou. Cítila jsem, že by to vůči dítěti nebylo fér," poukázala herečka. "Syna jsem měla v 19 letech, teď je mu 32, a já se spíš chystám na roli babičky než matky."

Potřebovala jsem zmizet, tvrdí Vergara

Možná i kvůli osobním problémům byla pro Sofíi role Griseldy vysvobozením. Kvůli ní totiž musela velmi rychle zapomenout na to, kdo je. A to lidsky i vizuálně. "Dramaticky změnit vizáž pro mě bylo důležité, protože jsem potřebovala zmizet," poukazuje herečka. "Nechtěla jsem, aby mě lidé v Griseldě viděli a nechtěla jsem ani, aby v ní viděli mou předchozí roli Glorie Pritchett."

Opravdová Griselda Blanco se Sofíi skutečně příliš nepodobala, viz foto níže.

Umělé obočí, protéza nosu a žluté zuby

Tým make-up artistů tak čekala obrovská výzva - udělat z vyhlášené krásky Vergary vzhledově průměrnou ženu, navíc stylově odpovídající sedmdesátým a osmdesátým létům, v nichž Griselda žila. Po několika marných pokusech se dílo podařilo.

Herečka strávila každý natáčecí den v maskérně hodinu a půl, zatímco stylisté, kadeřníci a vizážisté pracovali na její proměně. "Jedním z ikonických rysů Sofíe je její krásné obočí. To jsme potřebovali změnit na klasiku sedmdesátých let," poukázal make-up artista Todd McIntosh. "Takže Sofía má v seriálu obočí umělé. Protézu jsme použili také na nos, abychom ten hereččin štíhlý trošku rozšířili. Samozřejmostí pak byl umělý chrup s mezerou mezi horními zuby. Ty na spodní čelisti jsme pro větší věruhodnost ještě zažlutili, protože Griselda byla silná kuřačka."

Objemný účes á la 70. léta

Jako oříšek se ukázal Griseldin vlasový styling. Ať letitá kadeřnice Vergary Kelly Kline dělala, co mohla, pořád byl výsledný účes příliš sexy. "Čím jsem ho udělala objemnější, aby odpovídal módě té doby, tím krásnější Griselda byla. Takže výsledný účes je o něco plošší a menší, než by z historického hlediska měl být," poukázala Kelly.

Jak to Sofíi sluší coby Griseldě Blanco a jak probíhala proměna v maskérně, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články