Eva z Discopříběhu přišla o maminku: Pomáhala jí v modelingu a tolerovala i její první známost v 15 letech

Mariana Slováková Konečná: Eva z Discopříběhu přišla o maminku
Zdroj: Lifee.cz/Na kafeečko
Herečka Mariana Slováková navštívila talkshow Na kafeečko.Herečka Mariana Slováková v talkshow Na kafeečko. Herečka Mariana Slováková v talkshow Na kafeečko.Herečka Mariana Slováková vynesla v talkshow Na kafeečko bílou košili.+ 8 fotek+ 9 fotek

Herečka Mariana Slováková Konečná (53), známá coby Eva z Discopříběhu, se musí vyrovnat se ztrátou maminky, díky které se mohla prakticky od mládí věnovat modelingu. Uvedla to na svých sociálních sítích. V rozhovoru pro Lifee zavzpomínala právě na své dospívání, kdy se pokoušela dělat modeling v Paříži a setkala se s topmodelkou Evou Herzigovou (51). Jak ji maminka pomáhala v kariéře i s první láskou? A na který moment Mariana dodnes vzpomíná?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 10. 05. 2024 17:00

Herečka Mariana Slováková Konečná (53) se na české obrazovce objevila díky Discopříběhu. Pozornost si přitom získala mnohem dříve: "Ve dvanácti letech jsem byla objevena teenagerské diskotéce, které bývaly od sedmi hodin od večera. Tam mě objevila dramaturgyně, Ninka Zemanová z Bílého divadla. Vybírala po klubech a diskotékách mladé lidi, vlastně děti, které by mohla dále připravovat na herectví. Takto byla objevena i Diana Mórová, Robert Kaliňák nebo Dano Dangl," odhaluje Mariana v rozhovoru pro Lifee.

Teď se herečka musí vyrovnat se ztrátou své osmdesátileté maminky, díky které se mohla jako dospívající dívka naplno věnovat světu filmu a modelingu. "Maminko... odpočívej v pokoji..." vzkázala herečka přes sociální sítě. Fotografii z rodinného alba doplnila tklivou písní od Věry Špinarové, Jednoho dne se vrátíš.

Doporučené video: Talkshow Na kafeečko s Evou z Discopříběhu

Eva z Discopříběhu začínala už v dětství díky mámě

Mariana se v mládí učila stepovat a tancovat, ve čtrnácti letech ji ovšem oslovila produkce Discopříběhu. Nic z toho by se nestalo, kdyby za nezletilou dceru nepodepisovala všechny důležité smlouvy její milovaná maminka. "Dramaturgyni, která vedla divadelní kroužek, se nelíbilo, že mě chtějí obsadit do Discopříběhu. Ona to brala tak, že jí někdo bere její děti. I když já si myslím, že talent se nedá naučit, s tím se musíte narodit. Máte ho v sobě a je jen na vás, zda ho v sobě rozvinete," míní zpětně Mariana, jejíž působení v divadle defacto skončilo s Discopříběhem. "Nechtěla jsem tu možnost propásnout," reflektuje zpětně.

Mariana Slováková Konečná pracovala s Elánem

Mariana Slováková Konečná začala jako velmi mladá fotit a zúčastnila se konkurzu v redakci časopisu Dievča. "Režisér Discopříběhu Jaroslav Soukup viděl klip Elánů k písni Aprílové počasí, kde jsem tam tancovala, to mi bylo asi 13 let a on si řekl: „To je ona!" Takhle mi to vyprávěl. Proto si hned zavolal do Mlýnské doliny a tak zjistil, kdo jsem. Ono se to pak všechno prostě rozběhlo," dodává dnes herečka. "To je známá věc - zvednete jednu šanci a najednou se vám otevře deset dalších dveří. Měla jsem to všechno jako na talíři," vzpomíná Mariana, která se v té době také dostala k modelingové agentuře Madison models z Paříže.

Zamilovala se v Plzni, máma to tolerovala

Během natáčení Discopříběhu se tehdy patnáctiletá blondýnka Mariana zamilovala - a její maminka jí lásku tiše tolerovala. "On za mnou potom chodil do hotelu. Fungoval Tuzex a on kupoval mé mámě, která bydlela také na hotelu, různé květy, fáčka, mýdla, dárkové koše. Dobře věděl, na koho se má zaměřit," směje se nad vynalézavostí mladíka a děkuje své mamince za laskavost. Láska bohužel neměla dlouhého trvání. "Jenže to vadilo Jaroslavu Soukupovi, režisérovi, který se o mě bál. Tenhle můj obdivovatel byl asi v Plzni známý. On to myslel dobře. Později mu tam Soukup zakázal chodit - myslím, že v tom hotelu zařídil, aby tam měl zákaz vstupu."

Na modelku jsi malá, říkali

Na modeling v Paříži byla Mariana malá, přesto jí dali šanci. "Mám 168 centimetrů a děsila jsem se, co tam budu dělat. Ta bratislavská děvčata měla 174 centimetrů a víc. Šla jsem tedy do hotelu Kyjev a tam seděla Francouzka Dominique, která to vedla, vedle její managerka, překladatelka a Peter Horák" vzpomíná. "Potom jsem šla do sálu, kde bylo asi 30 nebo 40 krásných vysokých modelek. Dostala jsem se na řadu skoro poslední a viděla jsem, že porotci mají před sebou časopisy, ve kterých jsem byla vyfocená. Ptali se mě anglicky, jestli jsem to já, protože vypadám úplně jinak, když jsem nalíčená. Občas jsem k nepoznání," přiznává Mariana po letech.

Jak to nakonec dopadlo? "Říkali, že jsem sice malá, ale na spodní prádlo by to šlo. Musela jsem něco podepsat, a protože mi bylo 14 let, musela i máma," vzpomíná Mariana. "My už jen čekaly, protože jsme byly vybrané. Vzpomínám si na moment, kdy přišla Eva Herzigová - měla úsměv, kdy jí jsou vidět dásně, a to se nám moc nelíbilo. Říkala jsem si, jak je to hrozné. Tehdy ale frčela Pavlína Pořízková a Dominique asi dobře věděla, že ona bude zase něco jiného," dodává Mariana na adresu tehdejší ředitelky módní agentury.

Na aktuální fotografie Evy z Discopříběhu se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články