Herečka Barbora Munzarová hodnotí kariéru své dcery Anny Dvořákové: Je mnohem lepší než já, zírám, jak to chytla za pačesy

Anna Dvořáková očima maminky Barbory Munzarové: Je mnohem lepší než já, zírám s otevřenou pusou, jak to chytla za pačesy
Zdroj: Herminapress
Barbora Munzarová, nový partner Martin Trnavský a dcera Anna Dvořáková na archivním snímku.Anna Dvořáková je aktuálně hvězdou seriálu Eliška a Damián.Anna Dvořáková je dcerou Barbory Munzarové a herce Jiřího Dvořáka.Barbora Munzarová na archivním snímku s rodiči, Janou Hlaváčovou a Luďkem Munzarem, a také s dcerou Annou Dvořákovou.+ 12 fotek+ 13 fotek

Herečka Barbora Munzarová (51) v našem rozhovoru hodnotí kariéru své dcery, herečky Anny Dvořákové (21), jejímž otcem je herec Jiří Dvořák (56). Jak dceru Aničku, hvězdu seriálu Eliška a Damián, ovlivnila slavná babička, herečka Jana Hlaváčová (85)? V čem Barbora vidí se svou dcerou podobnost?  

Veronika Nováková
Veronika Nováková21. 09. 2023 09:00

Podle herečky Barbory Munzarové (51) je stěžejní, že si dcera Anička našla vlastní směr, kterým se může vydat (Syn Vlasákové a Dolanského Maxmilián: Zabejčil jsem se, aby mi rodiče nepomáhali, herectví mi nejprve rozmlouvali). Mimo sociální síť TikTok, kde ji sleduje více než milion fanoušků, je to aktuálně seriál Eliška a Damián. "Anička si jde naprosto svou cestou. Když jsem začínala a maminka mi nabízela, ať s ní třeba dělám nějaká zájezdová představení, tak jsem odmítala. Potřebovala jsem si vyšlápnout svoji cestu sama," vysvětluje Barbora, která sama pochází se slavné herecké rodiny. Jejími rodiči jsou herečka Jana Hlaváčová (85) a herec Luděk Munzar (†85).

"Maminka dokonce odešla z DAMU, když mě přijali. Přesto, že jí pod rukama prošly generace herců. Na ty čtyři roky, co jsem studovala já, z té školy odešla, abychom neměli prošlapanou cestičku," říká v našem rozhovoru Barbora Munzarová, kterou budeme moci od listopadu roku 2023 vídat v nové hudební komedii Ivana Mládka, Močál story v Hudebním divadle Karlín.

Dcera Anička Dvořáková je úspěšná i bez tlačenky

Paní Munzarová, nedávno jsem mluvila s vaší dcerou Annou Dvořákovou. Má krásné ohlasy na svoji postavu v seriálu Eliška a Damián. Jak hodnotíte její herecké aktivity?
Anička je už třetí generací našeho hereckého řemesla.

Říkala, že jí hodně pomohli prarodiče.
Babička se toho dožila, to je pravda, dědeček už ne. Kdybych viděla, že tam ty geny nejsou – „geny nevyčůráš“ – tak se ji budu snažit jako maminka s láskou a diplomaticky nasměrovat do oboru, který nebude tak obtížný a nebude na něj tolik vidět. Nebyla by tolik v zájmu médií, odhalená a takřka bez soukromí. Když se tohle všechno poskládá, potom je třeba, aby člověk byl sebevědomý, vybavený a zakotvený v zemi. Aby ho nerozházely hejty. Ona si svoji kariéru buduje léta na sociálních sítích, kam nemám šanci dosáhnout.

Bára Munzarová: Anička je ve všem lepší než já

Vy ji nesledujete?
Nemám sociální sítě. Ona mi přichází video ukázat a zkonzultovat ho. To je pro mě fajn, že pro ni můj názor má jistou váhu. Když přijde a zeptá se, říkám si, že je to pořád dobře a asi je to pro ni stále důležité. Spíše si to užívám. Anička si jde naprosto svou cestou. Když jsem začínala a maminka mi nabízela, ať s ní třeba dělám nějaká zájezdová představení, tak jsem odmítala. Potřebovala jsem si vyšlápnout svoji cestu sama. I díky tomu příjmení, kdy nesete nějaký odkaz a snažíte se dostát nějakého morálního, uměleckého a etického přesahu. Jana Hlaváčová ho u publika – byť staršího – stále nese. Vím, jak velký je to tlak. Držím jí palce, fandím jí a mám stále napřaženou náruč, kdyby to náhodou vybočilo – abych to zachytila.

Nebo také korigovala?
To bych neřekla, chyby si musí udělat každý, aby si tím prošel. Ale vlastně chci říct, že zatím zírám s otevřenou pusou, jak to chytla za pačesy bez jakéhokoliv přičinění. Byť se na těch diskuzích pod články vedou jiné řeči. Společnost je velmi naštvaná, že jsme barrandovská mafie. Já, která netočím dlouhé roky, a dokonce jsem záměrně odešla z mediálního prostoru a učím na konzervatoři, to cítím. Práce přišla za ní na základě její prezentace na sociálních sítích. Agentura ji oslovila, ona sama nikam nechodila, a práce za ní chodí na základě obsahu, který sama a jak vytváří.

Takže za vás je to jen velká radost.
Za mě je to velká radost. V naší rodině nikdy žádná protekce nebyla, maminka dokonce odešla z DAMU, když mě přijali. Přesto, že jí pod rukami prošly generace herců. Na ty čtyři roky, co jsem studovala já, z té školy odešla, abychom neměli prošlapanou cestičku. Dnes jsem jí za to vděčná a dělám to stejně. S otevřenou pusou dnes přihlížím a raduji se společně s Aničkou. Pociťuji také velikou úlevu. Herectví je běh na dlouhou trať. Role být mohou a nemusí. Je potřeba, aby člověk měl nějaké základy. Držím jí palce a třeba ji to časem zavane i někam jinam.

Vidíte tam nějakou podobnost?
Ona je mnohem lepší než já. Ve všem.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články