Tragické dětství Shirley Temple: Nutili ji sedět ve zvukotěsné kabince a na bloku ledu

Tragické dětství Shirley Temple: Nutili ji sedět ve zvukotěsné kabince a na bloku ledu
Zdroj: Wikimedia Commons/Harris & Ewing, photographer, Public domain
Shirley Temple patřila mezi největší dětstké hvězdy Hollywoodu. Proto také čelila různým fámám.Prý neměla být ve skutečnosti dítě. Měli jí jen kvůli tomu upilovat zuby. Do zjištění pravdy se vložil samotný Vatikán.Jindy jí zase jedna žena usilovala o život. Prý její dceři ukradla duši.Když se jí podařilo vymanit z osidel Hollywoodu, čekalo jí několikaleté manželství s alkoholikem. + 3 fotky+ 4 fotky

Dětská hvězda Shirley Temple byla miláčkem Hollywoodu. Její život ale nebyl tak dokonalý, jak si mnozí lidé mysleli. Tisíce dětí snily o takové kariéře, jakou měla Shirley. Dostávala milionové šeky a točila jeden kasovní trhák za druhým. To však bylo vykoupeno velkým utrpením.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 18. července 2022

V zákulisí byl život Shirley Temple tragický. Na natáčení zažívala hrozné věci, které by nemělo zakusit žádné dítě. Čemu všemu musela čelit?

Tomáše Holého diváci milovali pro jeho přirozenost. On se ale rozhodl v herectví nepokračovat...
Mohlo by Vás zajímat:

Dětská hvězda Tomáš Holý: Herectví se vzdal kvůli strachu, humor jej ale nikdy neopustil

Krutý trest pro Shirley Temple

V roce 1932 si Shirley zahrála v sérii krátkých filmů s názvem Baby Burlesks. Obsah jednotlivých dílů byl poměrně kontroverzní. Shirley hrála exotickou tanečnici, kterou pozorovaly děti v plenkách hrající si na rádoby dospělé osoby. Jak už to ale bývá, s dětmi je někdy potíž. Štáb pro ty neposlušné vymyslel tvrdý trest.

Každé zlobivé dítě bylo zavřeno do zvukotěsné kabinky bez oken a ponecháno v úplné tmě. Tam byly nucené sedět na bloku ledu. Temple tuto nedobrovolnou izolaci absolvovala hned několikrát. Později se vyjádřila, že ji to nepoškodilo psychicky, ale spíše naučilo tomu, že čas jsou peníze. Okolí ji totiž i tak bralo – jako stroj na vydělávání peněz.

Když jednou dostala ušní infekci, museli jí propíchnout ušní bubínek. Producenta to ale nezajímalo, místo toho jí vyhrožoval, že jestli další den nepřijde na natáčení, vyhodí ji. Kromě toho musela také čelit obtěžování. Při první návštěvě studií MGM se před ní odhalil jeden producent. Když jí bylo 17, snažil se ji zase napadnout další muž. Honil ji po své kanceláři. Milí k ní nebyli ani fanoušci. Častokrát ji tahali za vlasy, aby zjistili, zda nemá na hlavě paruku.

Brooke Shields se musela v pouhých deseti letech svléknout pro Playboy.
Mohlo by Vás zajímat:

Tragické osudy dětských hvězd: Brooke Shields musela v deseti letech fotit akty pro Playboy

Shirley Temple přišla o své těžce vydělané peníze

Vydělávala víc než většina úspěšných dospělých lidí. Jenomže jí z toho zbylo jen pramálo. Když začínala, platilo jí studio 250 dolarů týdně. Matka jí z toho nechala pouhých dvacet dolarů jako kapesné. V roce 1936 dostala za film padesát tisíc, což v současnosti odpovídá jednomu milionu dolarů.

Její otec George se pasoval na managera. Špatně hospodařil a utrácel také sám na sebe. Shirley měla ve dvaadvaceti letech pouhých 44 000 dolarů. Přesto ke svému otci nikdy nepocítila ani náznak záště.

Gábina z Kamarádů: Dětská hvězda Lenka Kaplanová prozradila, jak si užívala slávu a vydělané peníze
Mohlo by Vás zajímat:

Gábina z Kamarádů: Dětská hvězda Lenka Kaplanová prozradila, jak si užívala slávu a vydělané peníze

Dva manželé Shirley Temple

Přestože se Shirley nakonec dokázala od Hollywoodu odtrhnout, nenašla štěstí ani v dospělosti. V roce 1945 se provdala za Johna Agara, herce, který byl těžký alkoholik. Vydrželi spolu jen pět let. Během toho se jim narodila dcera Linda Susan Agar. Po rozvodu se Shirley vdala za Charlese Aldena Blacka, jenž si jí konečně vážil. Zůstala s ním až do jeho smrti v roce 2005. Měli dvě děti, Lori a Charlese. Shirley Temple zemřela v 10. února 2014 ve věku 85 let.

Zdroje informací: 
Wikipedia.org: Shirley Temple
Thethings.com: Why Shirley Temple’s Life Was So Tragic Behind The Scenes

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články