Hvězda z Táty v nesnázích představí na pařížském týdnu módy svou kolekci: Jdu do toho s láskou a naivitou, říká Aneta Kernová

Hvězda z Táty v nesnázích představí na pařížském týdnu módy svou kolekci: Jdu do toho s láskou a naivitou, říká Aneta Kernová
Zdroj: Herminapress, se souhlasem Anety Kernové/ koláž: Lifee
Herečka Aneta Kernová na předpremiéře filmu Onemanshow: The Movie.Anetina tvorba je inspirována převážně běžným životem, cestováním, různými kulturami, večírky, kamarády a také úplně cizími lidmi, které Aneta potkává na svých cestách po světě.Modely, které vytváří, Aneta ráda i sama prezentuje.Herečka Aneta Kernová maluje a své obrazy pak přenáší na módní kousky a doplňky.+ 2 fotky+ 3 fotky

Aneta Kernová (27), kterou momentálně můžete vidět v seriálu Táta v nesnázích, pochází z rodiny slovenských výtvarníků. Umělecké geny se tak rozhodla rozvíjet i dalším směrem a vstupuje na pole módy s vlastní kolekcí. Představí ji už 1. října rovnou na jedné z nejprestižnějších módních adres, v Paříži. 

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková28. 09. 2023 18:00

Natáčí v Česku i za oceánem, nade všechno ale miluje i výtvarné umění. Sympatická brunetka Aneta Kernová tak volné chvíle mezi natáčením a přelety mezi kontinenty využívá k tvorbě pro vlastní módní značku NAIVISTA. Tu založila poměrně nedávno a první oficiální představení proběhne vskutku velkolepě. V průběhu prestižního pařížského týdne módy. “Těším se, je to moje premiéra a velká výzva a jsem nadšená, že to bude právě v Paříži na fashion weeku,” řekla nám v rozhovoru pro Lifee.cz Aneta.

Znát ji můžete především jako herečku a režisérku, která ve svých filmech zkoumá inovativní techniky vyprávění. Vyhrála už několik filmových cen za svou tvorbu a momentálně ji můžeme vidět v seriálu televize Nova Táta v nesnázích.

Své pocity maluji na plátno

Svět módy a filmu spolu v mnoha ohledech úzce souvisí. Co ale od herectví a filmařiny dovedlo k módě vás?
I přesto, že budu teď nejspíš nově uváděná jako módní designérka, tak jsem pořád vlastně jen umělkyně, která tiskne a maluje své obrazy na různé doplňky a oblečení. Je mi velkou ctí být součástí módního světa, a i když v tomto odvětví zatím opravdu nemám největší zkušenosti, tak do toho jdu s láskou, otevřenou myslí a se svým naivním viděním světa. Přece jen se moje značka jmenuje NAIVISTA a tak si myslím, že ji budu velmi ráda a s velkou upřímností prezentovat.

Vaší kolekci vévodí především velmi výrazné barvy. Máte oblíbeného výtvarného umělce, který vás inspiruje? Nebo pracujete spíše intuitivně?
Mezi mé vzory rozhodně patří český vizionářský umělec a filmař Jan Švankmajer, který ovlivnil nejen mne, ale i velká jména světového filmu, jako je například Tim Burton nebo Wes Anderson. Jeden z mých velkých snů je se s panem Švankmajerem potkat, doufám, že se nám to povede. Má tvorba je ale inspirovaná především životem mým a mých kamarádů. Vždy, když ve mně něco zanechá velký pocit –⁠ ať už je to láska, pobouření nebo nuda, tak si sednu k plátnu a několik hodin jen maluju. Je to pro mě druh odpočinku a naprosté koncentrace.

Aneta Kernová na pařížském týdnu módy

Svou kolekci představíte rovnou na pařížském fashion weeku. Jaká byla cesta k prestižnímu angažmá přímo v módní metropoli?
Letos v létě jsem byla v New Yorku. Podařila se mi tam vyhrát veliká designérská soutěž v obchodě Champion ve čtvrti Soho. A když jsem se procházela kolem a slavila svou výhru, došla jsem až na místo, kde zemřel můj nejoblíbenější herec, Heath Ledger. Všimla jsem si, že ve stejné budově je také obchod, kde prodávají své kousky nezávislí designéři. Tam jsem se dala do řeči a ukázala jim svou práci. Zmínila jsem také nedávnou výhru v Soho.

To zní jako typický příklad tzv. amerického snu…
Je to tak. Hned jsme se dohodli, že jim dodám veškeré podklady o mé práci a pokud si troufám a mám dostatek věcí k vystavení, mohla bych začátkem října představit svou kolekci a značku NAIVISTA právě na pařížském fashion weeku. Když se daří, tak se daří! Byl to jeden z nejhezčích dní tohoto roku. I když jsem nebyla úplně připravená, tak trochu příznačně jsem “naivně” řekla, že mám dostatek věcí a jela rovnou do Brooklynu pracovat na nových návrzích. Od té doby jsem neměla čas oslavit ani nabídku na fashion week, ani tu vyhranou soutěž, protože pořád pracuji, abych si neudělala ostudu.

Aneta Kernová: Od seriálů po vlastní oblečení

Diváci vás momentálně mohou vidět v seriálu Táta v nesnázích. Máte tedy velmi nabitý program, jak lze skloubit tvorbu, natáčení a angažmá za oceánem, kde teď také právě natáčíte?
Film v USA jsem právě dotočila. Bylo to hodně intenzivní a velmi náročné natáčení, ale přesně tak to mám ráda. Seriál Táta v nesnázích jsme natáčeli už minulé léto. Já se právě vracím do Česka, protože jsem získala hlavní roli v připravovaném seriálu, který budeme točit několik měsíců v Praze. Ta role mě opravdu velmi baví a natáčím se skvělými kolegy, takže jsem opravdu velmi šťastná. V blízké době budu také spoluotevírat galerii v Praze, kde budou vystaveny mé obrazy, doplňky i oblečení.

Jsou vám blízké nové technologie, které jsou využívány při natáčení v USA?
S těmito novými technologiemi jsem se setkala poprvé, bylo neuvěřitelné vidět, jak daleko se filmová tvorba posouvá, točili jsme sněhovou bouři v hollywoodském studiu ve slunné Kalifornii a musím říct, že ten sníh vypadá daleko reálněji, než skutečný sníh někde z hor. Neuvěřitelné a fascinující. Do své módní tvorby aplikuji veškeré inspirace ze života, takže je možné, že se brzy objeví nějaké kamery, objektivy a LED stěny i v mých obrazech (smích).

Objevil či objeví se některý z vašich módních kousků v seriálu Táta v nesnázích či v jiném snímku, na kterém se podílíte?
Tak to bohužel. Táta v nesnázích už je hotový a v novém seriálu, který teď točíme, zmínka o tom, že by se tam objevily mé produkty, sice padla, já si ale myslím, že je lepší, když tyto dva světy zůstanou oddělené. Přecejen v seriálech nehraju sama sebe a moje značka je velmi personální. Nejspíš by se to ani k sobě nehodilo.

Nejdřív maluji, pak řeším materiál

Pocházíte z rodiny výtvarníků, vaše první umělecké krůčky jste ale směřovala spíš k filmu. Jsou oba tyto světy tak propojené, že se jim věnujete od začátku na stejné úrovni? Nebo některá z vášní převládá? Anebo to spravedlivě střídáte?
Já bych se popsala jako všestranný umělec, který žije v nějaké synergii se všemi svými uměleckými vášněmi. Miluji herectví i režii, malování i zpěv. Vytváření vlastních filmů, ale i spolupráci na projektech, jen jako herečka. Do každého projektu vždy vkládám většinu své energie a talentu, jsou období, kdy třeba připravuji jen režijně film a pak jsou období, kdy jen hraju v seriálu a nemám na nic jiného čas. Momentálně dělám vše najednou a je to velmi stresující a těžké. Jsem nervózní a mám strach, ale zároveň mě všechny tyto emoce posouvají vpřed. A naštěstí je dokážu aspoň trochu ovládat a stále pracovat.

Vaše módní dílka září všemi barvami. Jak vznikají látky, ze kterých tvoříte?
Nejprve namaluji obraz, někdy i digitálně na tabletu a potom pošlu tento návrh tiskařské firmě, vyberu látku –⁠ materiál, na který chci natisknout a pak se svojí švadlenou řešíme, jak to vše propojit dohromady. Co se týče krytů na mobil a různých kabelek a jiných doplňků, tam spolupracuji s firmami v USA a v Evropě. Těm také pošlu návrh a ony pak vytvoří finální produkt, který mi pošlou zpět ke schválení. Pak už jen hotové kousky zveřejním na svém e-shopu a lidé z celého světa si je mohou kdykoliv objednat.

Nosíte své výtvory vy sama?
Své výtvory nosím sama a je to pro mě velká radost slyšet od různých lidí, které potkám, že se jim líbí mé oblečení. Nedávno jsem v Los Angeles čekala na taxík a na ulici mne oslovil pán, kterého zaujaly moje kalhoty. Nakonec z něj vypadlo, že je herecký agent, že mu mám poslat své fotky a taky ukázku herecké práce... kdo ví, možná už brzo budu mít díky své módě taky svého hereckého agenta v Americe (smích).

Uvidíme celou kolekci, kterou představíte v říjnu v Paříži, také u nás v Česku?
Po pařížském fashion weeku budu mít přesně jeden týden, než začnu natáčet další seriál, takže budu hlavně odpočívat a připravovat si roli. Ale kolekce bude dostupná na mém e-shopu a postupně i ve zmíněné nové pražské galerii, kterou budu otevírat již brzy –⁠ v říjnu. Je toho teď hodně, ale je to nádherné období. Těším se, co mi život ještě přinese do cesty.

Děkujeme za rozhovor.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články