Ida (34): Přítel mi na Velikonoce vyčetl panáky s koledníky. Když mi vrazil facku, sbalila jsem mu kufry

hádka
zklamání
nesouhlas
spor
Zdroj: Freepik

O Velikonocích se dodržují tradice. U Idy na vesnici muži chodí s pomlázkou a potom si se ženami připijí na zdraví panáčkem alkoholu. Právě tento aspekt vzbudil nečekaný záchvat žárlivosti u Idina přítele.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 02. 04. 2024 10:00

Před sedmi měsíci jsem se seznámila s Radkem. Potkala jsem ho u stánku s občerstvením na jarmarku. Vše nabralo rychlý spád a po dvou měsících randění jsme spolu začali bydlet. Zdálo se mi to rychlé, ale oba jsme náš vztah brali vážně, a tak se Radek nastěhoval ke mně.

První měsíce s přítelem jsme strávili sexem

Bydlím v obecním bytě a přes ulici žijí moji rodiče. První měsíce jsme prakticky jen chodili do práce, souložili a krátce spali. Divím se, že jsme to přežili. Naše vášeň byla jako uragán. Smetla nás dokonale.

Ani jsme se neměli možnost více poznat. Byli jsme neustále v posteli. Nechodili jsme mezi kamarády. Jednou mi volal známý, že potřebuje pomoci s dotací. Souhlasila jsem a neviděla nic špatného na rychlé kávě v místní restauraci. Radila jsem mu takto často, a navíc to byl kamarád mého tatínka. Radek remcal, ale já schůzku místostarostovi nezrušila.

Na Velikonoce se naplno projevila jeho žárlivost

O Velikonocích přišel první koledník. U vchodu jsem měla připravenou lahev slivovice a panáky. Šla jsem pro Radka, aby si dal slivovici s námi. Odmítl s tím, že nepije. Za chvíli přišel další koledník, následoval panák. To už jsem se Radka neptala. V jedenáct hodin jsem měla v sobě asi šest panáků. Jako poslední dorazil spolužák ze školy, po panáku jsme se dali chvíli do řeči.

Radek seděl na gauči a v obličeji měl výhružný výraz. "Jak se můžeš takhle chovat? Jak mě můžeš takhle ponižovat?" ptal se. Nechápala jsem, o co mu jde. Zvala jsem ho na panáka, ale odmítl. A Velikonoce se v naší vesnici slaví. Lidi se potkávají a povídají si. Je to milá tradice.

Přítel mi tvrdil, že jsem ho ponížila

Radek to nechápal: "Chovala ses jako děvka. Jsi přiopilá. Smála ses tam s někým celé dopoledne a já seděl sám v obýváku." Striktně jsem se začala obhajovat, že to byla jeho volba. "Trochu se ovládej, Radku. Na panáka jsem tě zvala. Už při prvním koledníkovi jsi byl uražený. Asi sis myslel, že nikomu neotevřu," uzemnila jsem ho.

Radek byl čím dál víc rudý v obličeji. Křičel, že jsem ho ponížila, že on by si nikdy panáka s cizí ženou nedal, natož aby se s ní smál. Odporovala jsem mu a to se mu nelíbilo. Vrazil mi facku. Ten den jsem šla spát, ale hned druhý jsem Radka požádala, aby se odstěhoval.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Vendula Pizingerová promluvila o těhotenství ve 48 letech: Lidé mi přáli postižené dítě a smrt

Vendula Pizingerová promluvila o těhotenství ve 48 letech: Lidé mi přáli postižené dítě a smrt

Související články

Další články