Jak porozumět mladé generaci? Vyznejte se ve výrazech jako boomer, chill, BeReal i dikobraz

Toužíte porozumět mladé generaci, která se pyšní označením Z nebo také snowflakes? Máme tu pro vás slovníček často používaných výrazů v kybersvětě právě mladšími ročníky. Seriálem vás provede etický hacker a propagátor kybernetické bezpečnosti Pavel Matějíček.

Jana Jánská
Jana Jánská09. 01. 2024 12:30

V prvním díle seriálu Slovníček kybermládeže vám etický hacker a propagátor kybernetické bezpečnosti Pavel Matějíček představí pět slov, z nichž některé bude i starší generace velmi dobře znát. Pojďme na to.

Co je to ASAP

ASAP je zkratka z anglických slov "as soon as possible" neboli "jakmile je to možné". Tuhle zkratku používají hlavně mladí, když chtějí něco hned. Znají ji i starší ročníky a to třeba ti, kteří pracují v korporátu, když po vás šéf potřebuje tu zprávu ASAP.

Kdo je to boomer

Boomer je starší člověk, který se narodil někdy v období po druhé světové válce, v období tzv. babyboomu. Od toho zkratka boomers. Dneska se tato zkratka na internetu používá hlavně v trošku negativním slova smyslu, a to v takovém, že když někomu do diskuze napíšete "ok boomer", znamená to něco jako "Hele chlape dobrý, ale ty už se k tomu nevyjadřuj, protože tenhle svět, ve kterým žiješ, už patří nám, a ty už k tomu nemáš co říct." Takže pokud vám někdo něco takového napíše v diskuzi, tak víte, že už jste za zenitem. Aspoň pro něj.

Co je to BeReal

BeReal je sociální síť, která je populární hlavně mezi mladými lidmi. BeReal funguje úplně jinak než Instagram a jiné sociální sítě, a to hlavně proto, že tam nemůžete dávat fotky ve chvíli, kdy se vám zachce, a nějak je upravovat, ale jednou za den vám přijde notifikace a máte dvě minuty na to, abyste se vyfotili. Tahle skvělá funkce minimalizuje fejkovat realitu, jako se to děje u fotek na Instagramu.

Co je to chill

Chill je klídek a pohoda! Když jsi v chillu, tak neřešíš, vychutnáváš život a užíváš si ho tak, jak je, a nic tě nerozhodí. Takže buďte v chillu, buďte v pohodě a chillujte.

Co je to dickpic

Dickpic je zkratka z anglických slov dick a pic, tzn. obrázek dicku neboli penisu. Česky se také používá výraz dikobraz jakože dick a obraz jako obrázek. Dikobraz často chodí ženám, a to nevyžádaně, od různých mužů a napříč různými platformami. Takže pozor na dickpicy.

Související články

Další články