Jak povýšit nepostradatelný doplněk na módní hit: Boty do vody jsou povinnou výbavou k moři i k rybníku

Nepostradatelný doplněk na dovolenou: Boty do vody jsou povinnou výbavou k moři i k rybníku
Zdroj: Oficiální materiály prodejce
Bot do vody se zpevněnou podrážkou a suchým zipem, Aquos, 369 KčNeiprenové natahovací boty do vody, Aquamarina, 399 KčPraktické i funkční, model Terrex do vlhkého prostředí od značky Adidas. (1 699 Kč)Natahovací neoprenové botky jsou praktické, odlehčené a vejdou se i do menšího dovolenkového zavazadla. (Decathlon, 199 Kč)+ 8 fotek+ 9 fotek

Léto, to je voda, moře, břeh řeky nebo pláž. Všude tam může na vás (a vaše nohy) číhat spousta nepříjemných nástrah. Ať už mají ochránit proti mořským ježkům nebo jen před ostrými hranami kamení, boty do vody při balení na dovolenou doporučujeme nevynechat.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 08. 06. 2024 09:00

Ať už se chystáte na dovolenou k moři, kde se pláže hemží zrádnými ježovkami, nebo jen na Berounku, boty do vody se vám v létě budou hodit při mnoha příležitostech. Nejsou, pravda, žádnou esencí estetiky, kdo by ale myslel na krásu, když jde především o funkci. Nebyla by to redakce Lifee.cz, aby vám vedle vodu snášejícími a funkčními modely nenašla i něco vyloženě trendy.

Najdete je u sportovního vybavení

Neopren, plast a další materiály vhodné k namáčení. To je výběr, ze kterého můžete volit, když se rozhodnete sobě nebo pro jistotu rovnou celé rodině pořídit pár obuvi, která vás ochrání před bolestivými zraněními spojenými s koupáním. Obvykle je prodávají velké řetězce s širokou nabídkou sportovních doplňků, protože ale nemusíte lpět na dokonale přesné velikosti, není problém objednat si je i na internetu. Na vás je pouze rozhodnout se, která z možných variant je vám bližší.

Můžete si tak jednoduše pořídit natahovací neoprenové botky se stahovacím prvkem, kterým je na noze upevníte, neztratíte je pak ani ve vlnách. O něco estetičtěji vyhlíží barefootové modely z plastu, které tvoří soustava perforovaných otvorů, bota navíc nabízí perfektní oporu pro chodidlo.

Nákup na internetu s největší opatrností

Poněkud zrádnější je nákup online, pokud se rozhodnete pro poměrně zajímavé celoplastové boty. A nemusí být jen obuví do vody, hodí se i jako přechodná letní obuv na pláž nebo na krátkou procházku na zmrzlinu. Skoro by se dalo říct, že pár plastových balerínek, sandálků nebo natahovacích "mokasín" je záhodno nosit i mimo plážové kratochvíle.Tyto modely je ale vždy třeba pečlivě ozkoušet, dovedou totiž nepěkně odřít či otlačit chodidlo, nárt či paty.

Plastové modely najdete i mezi trendy

Při hledání obuvi vhodné pro koupání a pobyt na pláži či u vody jsme tak pro vás našli i několik kousků, ve kterých se nemusíte bát vyrazit i do města, jen si je vždy dopředu pořádně prozkoušejte, ať vás nepřekvapí zmíněným neduhem, nepříjemnými otlaky, puchýři či odřeninami.

Výběr praktických a také několik stylových párů bot k vodě a do vody najdete v galerii pod článkem.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články