Jak se obléct s postavou typu H neboli obdélníku? Stylistka vám poradí základní kousky pro postavu bez pasu

Postavu obdelníku má například herečka Eva Longoria. Stejně tak se postavou označenou také písmenem H chlubí Penélope Cruz. V tomto outfitu je chybějící pas více než patrný. I Anne Hathaway má podle všeho obdélníkový typ postavy. Minišaty přesouvají pozornost k jejím štíhlým nohám. Julianne Moore zvolila velmi dobře kalhoty s vysokým pasem, který jí vytvořil siluetu přesýpacích hodin. + 34 fotek+ 35 fotek

V pořadu 3 minuty stylu jsme vám už poradili, jak oblékat postavu typu jablka, hrušky i obráceného trojúhelníku. V novém dílu se stylistka podívá na postavu obdélníku neboli postavy H. Té většinou chybí pas. Jak se obléknout, abyste ho opticky získaly? Nechte si poradit od stylistky Nikoly Markové. 

Kristina Vodičková
Kristina Vodičková 25. 04. 2024 06:00

U postavy typu H neboli obdélníku bývá největší překážkou v oblékání minimální proporční rozdíl mezi rameny a boky. Postavě také chybí pas, zato má většinou dlouhé nohy. "Vaše postava obecně působí trochu chlapecky, proto je třeba při oblékání vždy myslet na to, že jí chceme v outfitu dodat ženskost," říká ve videu módní stylistka Nikola Marková.

Vyhýbejte se neforemným šatům a bokovkám

Nikdy neoblékejte věci, které vám postavu deformují. Neforemné volné šaty, dlouhé topy a košile. Také se snažte si topy příliš nerozšiřovat ramena. A u kalhot se vyhněte bokovkám, které by vám mohly zkrátit nohy a rozšířit boky.

Postavě obdélníku udělají velkou službu kousky s vysokým pasem

Pokud jste tento typ postavy, máte nohy krásné a štíhlé. Tak je ukažte! Slušet vám budou šaty i sukně. Vybírejte si sukně s vyšším pasem - rozšířené, nabírané, plisované a to jak krátké tak i vzorované. Sukně do A vám dokáží opticky vytvarovat pas. Skvěle budete vypadat v šatech jak romantických, košilových nebo v i v těch s páskem. Dodají vaší postavě ženskost.

Postava typu H si žádá kratší vršky

Kalhoty si vybírejte užší s délkou nad kotník nebo dlouhé, ale rozšířené až od kolen dolů. U všech variant je opět důležitý vyšší pas. Takové kalhoty vám pomohou vyformovat postavu a zdůraznit přednosti. Kardigany a saka noste kratší, nebo vršky alespoň přepásejte páskem, tak tělu opět dodáte křivky.

Výrazné doplňky jsou vítané

Vaší zbraní může být i výraznější doplněk či sexy boty na podpatku. I když všechny střihy nejsou vhodné pro každou postavu, s tou vaší, ve tvaru obdélníku, se nemusíte při oblékání bát velkých přešlapů. Vždy je ale dobré vědět, v jakých modelech oblečení budete vypadat ještě lépe a cítit se sebevědomě.

Tipy na vhodné oblečení včetně ukázky toho, co vaší postavě lichotit nebude, najdete v galerii.

Související články

Další články