Jak šel čas s vlasy prince Williama: Rošťáckému blonďákovi trvalo deset let, než přiznal plešatění

Jak šel čas s vlasy prince Williama: Rošťáckému blonďákovi trvalo deset let, než přiznal plešatění
Zdroj: Profimedia/koláž Lifee
William v roce 1989. Jako každé sedmileté dítě nenosil na hlavě nijak sofistikovaný účes. Vlasový styling měl navíc společný s bráchou, princem Harrym (vlevo).V roce 1995 to vypadalo, že má William vlasů na rozdávání. Účesem, konkrétně ofinkou a odstínem hřívy, se velmi podobal mamince Dianě.Dokonale husté blond vlasy měl William ještě v roce 2000 při své první tiskové konferenci v životě.V roce 2002 začaly dvacetiletému Williamovi vlasy nejen tmavnout, ale také se kudrnatit.+ 9 fotek+ 10 fotek

Nejen stárnout, ale i plešatět se dá s grácií. Nejzářnějším příkladem je v tomto směru princ William, který začal výrazněji přicházet o vlasy už před třicítkou. Jak šel čas s kšticí britského následníka trůnu, který v pátek slaví 42. narozeniny, vám ukážeme na těch nejvýstižnějších fotografiích.

Tereza Švandová
Tereza Švandová 21. 06. 2024 05:30

Jako malý a i v pozdějším věku se William mohl chlubit bujnou blond hřívou. Zdědil ji po mamince, princezně Dianě, respektive jejím otci, hraběti Edwardu Johnu Spencerovi, který si až do smrti v roce 1992 uchoval vcelku obstojný vlasový porost.

Princ William a jeho plešatění s grácií

Jenže silné královské geny brzy začaly získávat navrch. Už před třicítkou se Williamovi rýsovalo na temeni lysé kolečko, tolik typické pro dědečka z tátovy strany, prince Philipa, a částečně i Willova otce, krále Karla III. (75). Mladý následník trůnu se tak ocitl před palčivou otázkou, která trápí nejednoho muže. Maskovat, nebo přiznat?

Zpočátku vítězila první varianta. Princ se ještě nějaký čas tvářil, že má vlasů habaděj. Pak ale došel k závěru, že se za plešatění není třeba stydět, a hlavu si oholil. "Jakmile přijdete o 65 - 75 % vlasů, je čas na změnu účesu," prozradil pro Business Insider vlasový stylista celebrit Leon Gorman, který se stará například o kštici Jessiky Biel (42) nebo Anne Hathaway (41).

"Samozřejmě záleží na každém, jak se s tím vypořádá, ale za mě je nejlepší řešení vlasy shodit úplně. Přijdete si rázem mladší a svěžejší," dodal muž, který sám začal plešatět už v 25 letech. Ve dvaatřiceti se pak se stejným problémem podle průzkumu Americké asociace pro plešatění potýká v USA přes 60 % mužů.

Princ William o svém plešatění rád vtipkuje

Princ William tedy rozhodně není žádnou výjimkou. Navíc má pro podobné trable rodové dispozice, jak už jsme uvedli. Důležité ale je, že svůj hendikep bere nejen s grácií, ale i humorem. To ostatně dokázal už několikrát. Například po narození prince George v roce 2013 utrousil: "Má víc vlasů než já. Díky bohu!" A o šest let později pak při návštěvě kadeřnictví vtipkoval: "Já už žádný účes nepotřebuji, mně stačí žiletka."

Loni v srpnu pak všechny přítomné pobavil na předávání ekologických cen Earthshot, jejichž je zakladatelem. "Nevím, zda jste, kluci, někdy o těchto cenách slyšeli, ale jde o iniciativu, kterou se mi povedlo spustit před dvěma lety. Čtyři roky jsem pak pracoval na jejím vývoji. Když jsem s tím začal, ještě jsem měl vlasy," smál se William.

Na snímky kštice prince Williama v průběhu let se můžete podívat v naší fotogalerii.

Zdroje informací:
Businessinsider.com
GQ.com
Hola.com

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články