Princ William od dětství žárlil na Harryho kvůli jeho povaze, říká bývalý bodyguard princezny Diany

Princ William od dětství žárlil na Harryho kvůli jeho povaze, říká bývalý bodyguard princezny Diany
Zdroj: Profimedia
Britští princové William a Harry spolu mají odjakživa komplikovaný vztah. "Byl to můj milovaný brácha i odvěký rival zároveň," napsal o Williamovi mladší z princů ve své knize Náhradník.Přestože se zdálo, že spolu oba bráchové vycházejí dobře, pravda byla asi trochu někde jinde. Harry se cítil jako ten druhý, protože se s ním do budoucna nepočítalo jako s britským králem, a jak nyní vyšlo najevo, William zase tak trochu žárlil na Harryho vrozené šoumenství. Sám byl totiž zdrženlivý a málokdy se dokázal odvázat natolik, aby si získal sympatie davů.Toto byla možná jedna z mála situací, kdy dal William na veřejnosti naplno průchod svým emocím.Být bratři, jak se patří, i to vzdor všem rozdílům občas William s Harrym zvládli. Ještě do svatby Harryho s Meghan Markle v roce 2018 to mezi nimi jakž takž klapalo.+ 3 fotky+ 4 fotky

Princ Harry (39) sám sebe pasoval do role náhradníka, přesto existuje vlastnost, kvůli níž na něj jeho starší (a nyní také oblíbenější) bratr William (41) odjakživa žárlil. Jak prozradil v podcastu magazínu Hello! bývalý bodyguard princezny Diany Ken Wharfe, budoucí britský vladař na sebe nikdy neuměl tak upoutat pozornost a bavit davy jako nezbedný zrzavý princ.

Tereza Švandová
Tereza Švandová28. 09. 2023 08:30

William byl totiž odjakživa tím, od nějž se jako od staršího sourozence a v neposlední řadě budoucího krále očekávalo způsobné vystupování. A tak blonďatý klučík za všech okolností držel dekorum. Možná to i souznělo s jeho povahou, která není tak explicitní a bezprostřední, jako v případě Harryho.

Princ Harry byl bavič a ti bývají oblíbenější

Mladšího z princů naopak bylo už od dětství všude plno, a kamkoliv vstoupil, okamžitě si získal srdce všech přítomných. Jako princi, od nějž se neočekávalo, že jednou usedne na trůn, mu navíc bylo leccos předem odpuštěno.

"William možná trochu žárlil na Harryho kvůli jeho popularitě," prozradil Wharfe v podcastu A Right Royal. "Harry byl tím oblíbenějším ze sourozenců. Byl výrazná osobnost, bavič. A lidé baviče milují. William byl jako dítě zdrženlivější, i když i on si užil pár okamžiků slávy," dodal Ken.

Můj milovaný bratr i rival, napsal o Williamovi Harry

Jak Harry napsal ve své knížce Náhradník, vztah mezi ním a bratrem nebyl nikdy jednoduchý, i když je maminka Diana milovala oba stejně. Očekávání, že se William jednou stane králem, odsunulo Harryho na druhou kolej, což s psychikou malého kluka pořádně zamávalo.

"Byl to můj milovaný bratr a odvěký sok zároveň," napsal Harry ve své knize. V rozhovoru pro TV pořad Good Morning America vévoda ze Sussexu toto přízvisko okomentoval lakonicky: "Mezi námi vždycky panovala určitá rivalita. Už proto, že on byl následník trůnu a já náhradník."

A to sourozencům zůstalo až do dospělosti. Další klín do jejich vztahu vrazila Harryho manželka Meghan Markle (42), která prince roku 2020 odvedla od britské královské rodiny, na niž navíc v rozhovorech nakydala spoustu špíny. Když se pak bratři po dlouhé době viděli po loňském skonu královny Alžběty II., sotva spolu prohodili slovo.

Co mají William a Harry společné

Jedno ale mají William a Harry společné - a to královský status, který v jejich poddaným budí až přehnaný respekt. Skvěle to dokládají případy, kdy si Harry jako dítě ošklivě poranil koleno ve Wetherby nebo Williama v Ludgrove zasáhla do hlavy golfová hůl.

"Vezmete je s tím na pohotovost a nikdo se nemá k tomu, aby jim zašil ránu, protože se bojí, že by to udělal špatně," vybavil si Ken přes třicet let staré příhody. "Musíte jim pak pokud možno jemně říct, ať pokračují a zašijí to. Děti jsou zkrátka děti a mají nehody jako všechny ostatní."

Zdroje informací:
Hellomagazine.com
Princ Harry: Náhradník

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články