Jana (45): Dcera, která se nám s manželem narodila, je sousedova. Může za to rozbitý výtah

smutná, vyrovnaná, zuřivá
Zdroj: Unsplash

Někdo je dítě štěstěny, jinému dokáže i banalita fatálně zkomplikovat život. Jana patří spíše do druhé skupiny. Smůla se jí lepí na paty a za jeden z nešťastných životních přešlapů může považovat i vlastní dceru Johanku. S manželem toužili po dítěti velmi dlouho, ale nepřicházelo. Pak nastal nečekaný zvrat.

Michaela Karásková
Michaela Karásková 06. 04. 2024 10:00

Nevím, jak fungují jiní, ale já si musela vždy vše pořádně odpracovat a „odnervovat“. Jsem totiž typ, okolo kterého nemůže projít průšvih, aniž by ho nezasáhl. Potíže mě zkrátka milují.

Svůj největší omyl budu mít navždy před očima

Třeba když jsem kdysi dělala závěrečné zkoušky v autoškole. Trvalo, než jsem k nim došla a stejně je opakovala. Těsně před koncem mi totiž vjel do cesty traktor, kvůli němuž jsem na přejezdu přehlédla stopku a jen zpomalila. Sice ji pomalou jízdou ignoroval i traktorista, jenže já „vyletěla“ ze zkoušky.

Co hůř, další termín se kryl s důležitou zkouškou ve škole, která rovněž nešla přeložit. Nakonec jsem udělala řidičák, ale nedostala se už na navazující studium. Vše vinou traktoru. Největší omyl mi ale zůstane navždy před očima. Dcera Johanka, za kterou může pro změnu rozbitý výtah v domě. 

Zjistili jsme, že s manželem nemůžeme mít děti

Po skončení studií na vysoké jsem sháněla práci. Chvíli jsem dělala redaktorku v časopise, později recepční v jednom větším vydavatelství. Jirku jsem poznala v práci, když se v naší velké budově ztratil. Ráda jsem mu poradila, a když odcházel, odvážně mi předal vizitku. Prý kdybych někdy potřebovala počítačového specialistu.

Od té doby uběhl měsíc, možná dva, a když jsem to nejméně potřebovala, odešel mi doma notebook. Z cen oprav PC se mi zatočila hlava, když tu přišla spásná myšlenka. Urychleně jsem hledala, zda vizitku onoho specialisty ještě mám. Jirka přijel další den. Kromě počítače opravil i mé srdce. Zamilovala jsem se, cit byl vzájemný. Začali jsme spolu chodit a po dvou letech přišla svatba. Krom toho, že mě i nadále provázely všelijaké drobné smůly, šlo o harmonický vztah. Jediné, co scházelo, byly děti. 

Já podle všeho plodná byla, jenže Jirka se v tomto „zasekl“ a razantně řekl, že v něm chyba není, v čemž ho podporovala i tchyně. Jirku mi záviděla každá druhá, ale žádné nedošlo, že je neplodný. Roky pokračovaly. Jako bezdětné dvojici se nám nežilo špatně. Až do chvíle, než mi začal nadbíhat soused.

Bezdětné manželství vyřešil rozbitý domovní výtah

Zprvu mi to bylo lhostejné, jenže pak došlo ke zlomu. V domě totiž kdosi poškodil výtah a všichni, včetně předsedy družstva, tvrdili, že za věcí stojí Jirka, který ho naposledy před rozbitím využil. I to by se přežilo, nebýt naléhání na zaplacení škody, která by nás, slušně řečeno, na pár měsíců položila.

Právě tady chytrý soused vytušil příležitost a při pozvání na konzultaci věci k němu do bytu, kam jsem šla sama, protože Jiří byl v práci, mi dal jasně najevo, že buď bude „jednorázovka“, nebo bych si měla hledat vedlejšák. Nevím, co mě to napadlo. Měla jsem okamžitě odejít, ale neudělala jsem to. A dál?

Předseda družstva, který na tohoto pána vždy velmi dal, se zanedlouho omluvil a nic už po nás nechtěl. Výtah se opravil ze společných peněz, a dokonce i „vlivný“ soused mi dal pokoj. Myslela jsem, že je to za mnou. Jenže po několika týdnech přišla novinka. Byla jsem těhotná a současně zbabělá Jirkovi přiznat, že vytoužené dítě pravděpodobně nebude jeho… Po devíti měsících mlčení se nám narodila zdravá a krásná dcerka Johanka. Jirka ji miluje, soused se mezi tím odstěhoval, ale o biologickém otcovství toho či onoho nemám dodnes jasno.    

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články