Donutové šílenství pokračuje: Svět si ve velkém připravuje sushi donuty a není divu – jsou extrémně jednoduché

Sushi donuty jsou stoprocentně raw a veganské.
Zdroj: Instagram.com/sobeautifullyraw
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Zatímco se u nás nemůžeme nabažit sladkými donuty, které proslavil Homer Simpson, ve světě už frčí jeho inovace. Po těch vesmírných přichází sushi donuty!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 20. června 2016

Stojí za nimi opět instagramová hvězda Sam Melbourne z blogu So Beautifully Raw. Minulý týden jsme objevili její galaktické donuty, ve kterých se utápí zrak (a jistě i chutě).

Po světovém úspěchu nyní přichází s další „peckou“. Radovat se tentokrát mohou příznivci syrové stravy a asijské kuchyně. A opět vegani. Na svůj Instagram vyvěsila Melbourne recept na donuty v oblíbené sushi podobě!

Při veganské dietě se zapomíná na příjem zdravých tuků, které posilují srdce.
Mohlo by Vás zajímat:

Vegani hubnou rychle a zdravě. A neomezují se ve sladkém

„Jednoduše vymažte formu na donuty kokosovým olejem, naplňte ji sushi rýží a jemně ji otočte vzhůru nohama. Ozdobte donut černým sezamem, zázvorem, wasabi, kešu oříšky a avokádem,“ napsala blogerka na svůj Instagram.

Nelze opomenout ani mističku se sójovou omáčkou na namáčení. Jednoduché a efektní – to je přesně to, co každá hospodyňka potřebuje!

Instagram.com/sobeautifullyraw

Kombinacím se ale meze nekladou. Sushi donut můžete dozdobit syrovou rybou. Nebo si připravit sushi v jiném lákavém provedení. Nabízí se třeba sushirrito (sushi rolka ve tvaru burrita) nebo sushi burger. Tedy burger, kde jsou namísto housky bochánky rýže, mezi nimiž se tísní syrová ryba, mořská řasa a avokádo.

Japonské národní jídlo se zrodilo někdy na počátku 8. století a v posledním desetiletí zažívá boom i v Evropě. Se sushi donuty ale nikdo předtím nepřišel.

Proto lze chápat humbuk kolem sushi donutů, které navíc vypadají na fotkách blogerky božsky. Ta je úspěchem poněkud zaskočena.

Instagram.com/letscookvegan + wfmwestchester

„Rozhodně jsem nečekala, že [úspěch] přijde!“ řekla serveru Bustle. „Je to určitě vzrušující a dostala jsem díky tomu spoustu příležitostí.“

„Chci zůstat na Instagramu tak autentická, jak to jen půjde. Vždycky opakuju svým followerům, že nejsem superčlověk jen díky tomu, že mě několik lidí sleduje, jsem jen člověk se všemi radostmi a starostmi života a bláznivou vášní pro umění a tvoření,“ dodala.

Co přijde příště? Jednu předpověď bychom tu měli – hot dog ve tvaru donutu. Nebo vesmírný párek? V gastronomickém umění je možné patrně všechno.

Instagram.com/wholefoods + mynameisiska

Zdroj: Obsev/Bustle

Škola líčení: Jak nanášet make-up a korektor? Vizážistka Diana vás provede líčením krok za krokem

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články