Gastronomický vizionář Jurij Kolesnik odjel čerpat inspiraci do zahraničí: Jaká jídla jsou nyní trendy v Británii nebo Istanbulu?

29. listopadu 2019
La Veranda
La Veranda

Atmosféra a lidský přístup je důležitým pilířem kvalitní gastronomie. Právě na těchto hodnotách staví gastronomický vizionář Jurij Kolesnik, který téměř každé dva měsíce vyráží za inspirací do ciziny.

Jeho poslední dvě cesty vedly do Velké Británie a do Istanbulu. A jaké jsou jeho čerstvé dojmy?

Puby s michelinskou hvězdou

„Tentokrát jsme zajeli do Londýna, ale na venkov, kde jsem měl v plánu navštívit několik pubů vyznamenaných michelinskou hvězdou. A byl to úžasný zážitek. Dvě stě let starý pub připravuje moderní gastronomii v tom nejlepším slova smyslu. Používají špičkové suroviny a moderní technologie, což ve výsledku přináší luxusní chuť. A přitom to není žádná art gastronomie,“ popisuje své zážitky Jurij Kolesnik.

Lidská atmosféra

„Na druhou stranu v podniku stále vládne hřejivá a lidská atmosféra staré, útulné hospody, v níž se cítíte příjemně a uvolněně. Žádná snobská strojenost. Navíc mnoho pokrmů se servíruje v malých porcích na drobných talířích, aby hosté mohli co nejvíce ochutnávat a mít z návštěvy co největší požitek,“ vysvětluje Kolesnik s tím, že právě slovo požitek je klíčovým mottem také jeho restaurace La Veranda.

Neexistující kosmopolitní kuchyně

V Istanbulu ho nejvíce překvapilo, že zde prakticky neexistuje kosmopolitní kuchyně, nikdo nevaří „Francii či Itálii“, ale i lepší restaurace sázejí na tradiční tureckou kuchyni, připravenou kreativním způsobem. „Přestože používají jednoduché technologie, jídlo je zde v první řadě zážitkem, je plné emocí, vidíte krásné maso, cítíte nádhernou vůni, to jsou věci, které se stále musíme učit,“ dodává Kolesnik, který si společně se svými šéfkuchaři říká Lovec chutí.

NA DELIKATESY OD JURIJE KOLESNIKA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

 

Zavří­t reklamu