Gastronomický vizionář Jurij Kolesnik odjel čerpat inspiraci do zahraničí: Jaká jídla jsou nyní trendy v Británii nebo Istanbulu?

Zajděte si na dokonalého králíka.
Zdroj: La Veranda
Jurij Kolesník je šéfkuchařem restaurace La VerandaZajděte si na dokonalého králíka.Delikatesy ze zvěřiny jsou také v La Verandě k mání.Ústřice se sušenými rajčaty, rajčatovou vodou se zázvorem a bazalkovým olejem.+ 5 fotek+ 6 fotek

Atmosféra a lidský přístup je důležitým pilířem kvalitní gastronomie. Právě na těchto hodnotách staví gastronomický vizionář Jurij Kolesnik, který téměř každé dva měsíce vyráží za inspirací do ciziny.

Petra Járková
Petra Járková 29. listopadu 2019

Jeho poslední dvě cesty vedly do Velké Británie a do Istanbulu. A jaké jsou jeho čerstvé dojmy?

Puby s michelinskou hvězdou

„Tentokrát jsme zajeli do Londýna, ale na venkov, kde jsem měl v plánu navštívit několik pubů vyznamenaných michelinskou hvězdou. A byl to úžasný zážitek. Dvě stě let starý pub připravuje moderní gastronomii v tom nejlepším slova smyslu. Používají špičkové suroviny a moderní technologie, což ve výsledku přináší luxusní chuť. A přitom to není žádná art gastronomie,“ popisuje své zážitky Jurij Kolesnik.

Lidská atmosféra

„Na druhou stranu v podniku stále vládne hřejivá a lidská atmosféra staré, útulné hospody, v níž se cítíte příjemně a uvolněně. Žádná snobská strojenost. Navíc mnoho pokrmů se servíruje v malých porcích na drobných talířích, aby hosté mohli co nejvíce ochutnávat a mít z návštěvy co největší požitek,“ vysvětluje Kolesnik s tím, že právě slovo požitek je klíčovým mottem také jeho restaurace La Veranda.

Chřipkobijci: Jaké ovocné kombinace vás dobijí energií a dodají vašim dnům šťávu
Mohlo by Vás zajímat:

Chřipkobijci: Jaké ovocné kombinace vás dobijí energií a dodají vašim dnům šťávu

Neexistující kosmopolitní kuchyně

V Istanbulu ho nejvíce překvapilo, že zde prakticky neexistuje kosmopolitní kuchyně, nikdo nevaří „Francii či Itálii“, ale i lepší restaurace sázejí na tradiční tureckou kuchyni, připravenou kreativním způsobem. „Přestože používají jednoduché technologie, jídlo je zde v první řadě zážitkem, je plné emocí, vidíte krásné maso, cítíte nádhernou vůni, to jsou věci, které se stále musíme učit,“ dodává Kolesnik, který si společně se svými šéfkuchaři říká Lovec chutí.

NA DELIKATESY OD JURIJE KOLESNIKA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

 

Škola líčení: Jak si správně upravit obočí? Vizážistka Diana vám ukáže, jak ho vytvarovat během pár minut

Další články