Inspirace pro novou vánoční tabuli: Co mají na štědrovečerním stole ve Švédsku nebo na Islandu?

21. listopadu 2018
Pixabay.com
Pixabay.com

Děti máte z domu, a tak je čas a prostor pro experimenty. A to i na Vánoce. Pokud jste přejedení kaprem a salátem, podívejte se s námi, co je tradicí v jiných zemích, a inspirujte se.

Beztak už je skutečností, že Vánoce jsou, namísto svátků klidu a míru, spíše svátky stresu a napětí. V obchodech válčíte s ostatními lidmi ve frontách, přetahujete se o poslední skleněnou kouli na stromeček a podepsali jste petici proti vraždění kaprů na ulici. Tudíž se nemusíte cítit vinni, pokud se na vašem stole právě kapr neobjeví. Ani salát.

Moderní je být „multi-kulti“, a tak se nebojte porozhlédnout, co mají na Vánoce k večeři v ostatních zemích světa. Třeba se vám něco zalíbí tak, že myšlenka na Vánoce a plno stresu kolem nich se promění v nadšené očekávání „něčeho nového“. Konečně s  žaludkem plným dobrého jídla se na pohádky kouká nejlépe.

Francie
Tradiční francouzské štědrovečerní „le reveilion“ se podává o půlnoci. Jedná se o pečenou šunku, klobásy, ústřice, salát, sladkosti a víno. Nechybí ani „foie gras“, tedy paštika z kachních nebo husích jater. Francouzi nešetří sladkým, takže na jejich stole najdete spoustu sladkých sušenek nebo roládu z čokolády, která vypadá jako polínko. Na venkově se pak chystá pečený krocan s kaštanovou nádivkou nebo pastou z lanýžů.

Litva
Litevci začínají hodovat spolu s první hvězdou, která se objeví na obloze. Takzvané „Kūčios“ se skládá ze dvanácti chodů. Objeví se mezi nimi i „koca“ – prasečí hlava vařená s rozemletým ječmenem. Nakrájená kolečka klobásy symbolizují slunce v nadcházejícím roce. Ta se podávají spolu s vařeným hrachem a fazolemi. Stejně jako v České republice si lidé v Litvě kupují na Vánoce ryby – kapry, štiky či sledě, ze sladkého pak pečou zázvorové sušenky a nechybí ani pomeranče a mandarinky.

Island
Štědrovečerní tabuli Islanďanů zdobí nepříliš voňavý uzený rejnok. Ten je podávaný spolu s vařenými bramborami a jehněčím sádlem 23. prosince, na den svatého Thorláka. Z ptactva se pak jí bělokur nebo uzený papuchalk. Masité pokrmy se skládají ze solených vepřových žeber a uzeného jehněčího, ze sladkého nesmí chybět rýžová kaše a perníčky.

Švédsko
Nakládaní sledi, paštiky, tlačenky, mini párečky, masové kuličky, losos, domácí klobásky, salát z červené řepy a samozřejmě i salát bramborový – to vše se nachází na švédském stole o Vánocích. Říká se mu „julbord“. A čím přeplněnější je, tím je lepší. Takzvané „Janssonovo pokušení“ jsou brambory zapečené s ančovičkami. Zvykem ve Švédsku je, že do jednoho talíře s rýžovou kaší se šlehačkou a zavařeným ovocem se hodí mandle. Ten, kdo ji pak ve svém pokrmu najde, se následující rok vdá nebo ožení.