Fit a krásnátestovánísoutěže

Marinády na maso: Pikantní pivní, ďábelská i osvěžující citronová

Zdroj:Labeta

+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Léto už je za svou polovinou, proto využijte posledních teplých večerů ke grilování s přáteli. Připravte jim takové masové menu, na které budou ještě dlouho vzpomínat. Základem úspěchu bude kromě kvalitního masa i originalita marinád.

Petra Járková 14. srpna 2019

Grilovat maso bez marinády je pro vyznavače BBQ téměř smrtelný hřích. Marinády totiž dodají masu nejen svou charakteristickou chuť podle surovin, z nichž jsou vyrobeny, ale dokážou také změnit strukturu masa. Výsledkem pak může být křehké a křupavé maso, jaké jste ještě nejedli.

Kvalitní maso

Všichni dobře víme, že v jídle, a hlavně pak u grilování, je základem dobré a kvalitní maso. Bez toho se v první řadě neobejdeme. Ať už se chystáme upravovat vepřové, hovězí, kuřecí nebo rybí, aby bylo chutné, musí být kvalitní, čerstvé a správně připravované. Marináda totiž nejen že dodá masu křehkost a šťavnatost, ale zároveň umocňuje jeho chuť a vůni, proto si musíme být jistí, že výsledek bude vážně stát za to.

Thumbnail # Není párek jako párek: Jak a z čeho seskládat ty nejlepší hot dogy
Mohlo by Vás zajímat:

Není párek jako párek: Jak a z čeho seskládat ty nejlepší hot dogy

Marinování

Zatímco ryby a drůbeží maso se marinují poměrně krátce, v některých případech postačí i pár hodin, na vepřové maso si musíte vyhradit více času – obvykle se jedná o časový rozptyl mezi čtyřmi až dvanácti hodinami. Hovězí maso se může marinovat i celých 24 hodin, nic tím rozhodně nezkazíte.

Trik šéfkuchařů

Maso naložené v marinádě vyndejte o nějakou chvíli dřív, než se jej rozhodnete grilovat či jinak tepelně upravovat – předejdete tak teplotnímu šoku masa. Marinádu také po vytažení masa nevylíváme, naopak nám může ještě velice dobře posloužit k potírání masa během grilování.

RECEPTY NA DOKONALÉ MARINÁDY NAJDETE V GALERII:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu