Fit a krásnátestovánísoutěže

Pesto: Bazalkové vylepší maso, špenátové těstoviny a z mrkvové natě je skvělé na topinky

Thumbnail # Pesto: Bazalkové vylepší maso, špenátové těstoviny a z mrkvové natě je skvělé na topinky

Zdroj:Instgram

Pestem můžete vylepšit nejen těstoviny, ale i masové pokrmy, polévky nebo si ho namazat na topinky. O tom, že nemusí být pouze z bazalky, bychom vás rádi přesvědčili pomocí osvědčených receptů.

Petra Járková 2. srpna 2019

Bazalkové pesto

Nejznámější je pesto janovské – což je kombinace čerstvé bazalky, česneku, olivového oleje, piniových semínek a parmazánu. Je výtečné na těstoviny, ale můžete jím třeba naplnit masové rolády nebo přidat lžíci do zeleninové polévky minestrone.

Bylinky

Pesto ale můžete připravit i z jiných bylinek, například z pažitky, medvědího česneku, koriandru nebo petržele. Skvělé je i pesto z rukoly, špenátu, chřestu nebo jarních cibulek. Pesto jde překvapivě připravit i z mrkvové natě, která má výraznou kořeněnou chuť.

Ořechy

Do pest se dají využít vlašské ořechy, mandle, kešu nebo pistácie, místo parmazánu zkuste třeba pecorino z ovčího mléka.

Thumbnail # Vyhazujete listy z ředkviček či mrkvovou nať? Chyba, můžete z nich uvařit skvělé dobroty
Mohlo by Vás zajímat:

Vyhazujete listy z ředkviček či mrkvovou nať? Chyba, můžete z nich uvařit skvělé dobroty

Originální pesta

Takzvaná nezelená pesta se dělají ze sušených rajčat, chilli, červené řepy nebo z hub. Na pesto z červené řepy vsází i šéfkuchař Radek David ze skvělého pražského podniku The Bistro. Se svým receptem se s námi dokonce podělil a vy ho najdete v galerii.

Uskladnění a péče

Ve všech případech je potřeba načatou skleničku zalít olejem, aby se k pestu nedostal vzduch, čímž se prodlužuje trvanlivost. Malé porce můžete také zmrazit v tvořítkách na led.

RECEPTY NA DOKONALÁ PESTA NAJDETE V GALERII:

Podobné články

Zavří­t reklamu