Jak na popraskané rty: Pomůže kokosový olej i aromatická bazalka

21. listopadu 2018
Pixabay
Pixabay

Tento estetický a občas až bolestivý problém občas postihne každého z nás. Někdy ani tyčinka, kterou máte neustále po ruce, nepomáhá, proto je čas sáhnout do moudrých rad našich babiček.

Příčiny popraskaných rtů

Za problémem popraskaných rtů může stát nevhodná skladba jídelníčku, genetika, ale třeba i rozmary počasí nebo nedostatečná či nadměrná kosmetická péče. Pokud se chcete rozpraskaných rtů zbavit bez chemie a předražených kosmetických přípravků, vyzkoušejte následující babské rady, které jsou nejen cenově dostupné, ale také mají své osobité kouzlo i překvapivý účinek.

Prevence je základem krásných rtů

Abyste nemuseli problémy s popraskanými rty vůbec řešit, zbytečně je neokusujte, neolizujte a snažte se aplikovat hydratační, ale i kosmetické přípravky pouze příležitostně a s mírou. Při pobytu na sluníčku nezapomeňte rty natřít balzámem s vysokou UV ochranou a v zimě ze své kosmetické taštičky zkuste vyčlenit veškeré lesky, ale i rtěnky, které rty zbytečně zatěžují. Pokud je u vás problém s popraskanými rty dlouhodobějšího charakteru, s největší pravděpodobností vám chybí některý z vitaminů (E, B) nebo selen (ořechy, semínka, pšeničné klíčky, pivovarské kvasnice) či zinek (maso, ryby, houby). 

Na babské rady, které vám s popraskanými rty pomůžou, se podívejte v naší galerii:

Zavří­t reklamu