Po kukuřici přeci neztloustnu: Mýty a fakta o popcornu

9. listopadu 2018 Redakce Lifee.cz
unsplash.com
unsplash.com

Jste jako veverka z Doby ledové a na toto mlsání nedáte dopustit? Můžete být v klidu, popcornem v kině nehřešíte (tak moc), jako kdybyste snědla pytel brambůrek.

Popcorn je totiž celkem dietní potravinou. Tedy pokud zvolíte ten bez příchuti. Chystáte-li se na film do multikina a sbíhají se vám sliny na ten šunkovo-sýrový, sýrový nebo máslový – tak nevinně se zas netvařte. Vůbec nejhorší jsou pak popcorny sladké.

Samotný, nedochucovaný popcorn má na 25 gramů pouhých 97 kalorií. To zní přímo pohádkově, zvláště pro ty jedince, již se rozhodli redukovat svou váhu. Není v něm skoro žádný tuk a narozdíl od chipsů vás i zasytí. Těch můžete sníst tři pytlíky a budete chtít další a další a další.

Popcorn bez příchuti je dokonce i zdravý. Je zdrojem vlákniny, bílkovin a dalších vitaminů jako A, B, E, K a také kyseliny listové. Obsahuje i organismu prospěšný zinek, draslík a železo.

Bonbonkem nakonec je vědecké zjištění, že popcorn může působit jako prevence vzniku rakoviny. A to dokonce více než ovoce a zelenina. Nízký obsah vody totiž udržuje prospěšné látky v popcornu koncentrované, a tak ony látky zvané polyfenoly mohou v plné síle nastoupit do boje nejen proti rakovině, ale i osteoporóze nebo cukrovce.