Tato žena oslavila 100 let. Denně vypije šest ginů a je zdravá jako řípa

Tři giny vypije Mabel Jackson jen během poledne a odpoledne.
Zdroj: Suffolkgazette.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Před desítkami let možná lidstvo předpokládalo, že se v novém tisíciletí budeme běžně dožívat 100 let. Zato tu máme mnoho civilizačních chorob a jiných nástrah. Proto je oslava stých narozenin úkazem i dnes. O to víc, když se k ní oslavenkyně dopracuje způsobem, nad nímž lékaři kroutí hlavou...

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 6. července 2016

Mabel Jackson nedávno oslavila sté narozeniny s rodinou a přáteli. Nechyběl samozřejmě přípitek. A právě to, co se nacházelo v číši čiperné seniorky, je to, čemu se v pohádkách říká elixír mládí.

Alespoň podle Mabel. Ve svých sto letech je zdravá jako řípa. A vděčí za to… ginu s tonikem!

Tento alkoholický nápoj je prý tím, co ji udrželo na nohou požehnaně let. „Dva si dávám kolem oběda, jeden k čaji se sušenkou a tři během večera, když pletu. Přísahám, že gin mě udržuje mladou!“ překvapila množstvím vypitého alkoholu za den.

Tento nápoj má rovněž vyhladit celuitidu a ochránit proti slunci.
Mohlo by Vás zajímat:

Omlazující gin slibuje, že budete po něm vypadat jako ze škatulky

Ale zdá se, že je nejen v perfektní fyzické, ale i duševní kondici. Paměť jí trpělivě slouží, což potvrdila podrobnou statistikou vypitých ginů.

„Když jsem jednu noc nemohla usnout, šla jsem pracovat. Namísto oveček jsem počítala giny. V jedné lahvi je kolem 35 sklenic, takže když jsem si dávala šest denně, trvalo mi asi týden, než jsem lahev vypila,“ řekla listu Suffolk Gazette.

„Pamatuju si to, protože si jednu kupuju každou středu v Coopu. Na tomto základě nakoupím 52 lahví ročně, což dělá 4 264 lahví od té doby, co jsem s tím začala. To je docela úspěch!“

Konbini.com

Není pochyb. A není ani důvod k jízlivosti. Zatímco se proti tomuto způsobu udržení kondice leckdo ožene alkoholismem, stoletá Mabel je živoucím důkazem toho, že doporučení lékařů nejsou vždy neprůstřelná.

Na jedno ale přece jen dala – před třemi lety skoncovala s kouřením.

Mabel žije v rezidenčním domě v britské oblasti Suffolk. Byla 55 let provdaná za Erika, svou lásku z dětství, který bohužel zemřel na onemocnění jater v roce 1989. Mají spolu tři děti a Mabel si nyní užívá ještě devíti vnoučat a čtyř pravnoučat.

„Je to roztomilé vidět mláďata, ale jsou poměrně bouřlivá, takže jakmile odejdou, určitě si potřebuju dát gin s tonikem.“

Čtyřiasedmdesátiletá dcera Mary Whiteside o své matce prohlásila: „Máma byla vždycky charakter. Miluje alkohol, a abych byla upřímná, zdá se, že ji to naložilo, jako dobrou okurku.“

V japonské medicíně věří, že jim dlouhověkost zajistí popíjení čaje matcha:

Matcha, čaj
Mohlo by Vás zajímat:

Matcha čaj: 10 fantastických účinků nápoje, který si oblíbili buddhističtí mniši

Zdroj: Suffolk Gazette

Škola líčení: Jak nanášet make-up a korektor? Vizážistka Diana vás provede líčením krok za krokem

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články