Suchý únor je v plném proudu: Co dělat, abyste odolali touze po alkoholu a zabavili se?

7. února 2020
Tesco
Tesco

Přijmout výzvu známou jako Suchý únor a úspěšně se celý měsíc vyhýbat alkoholu není jednoduché. V období Valentýna se objevuje totiž celá řada situací, které si přímo říkají o přípitek. My vám poradíme, jak se jim vyhnout se ctí a úsměvem na rtech.

Přestaňte slavit Valentýna

Valentýn představuje z hlediska „Suchého února“ to největší riziko. Jestliže chcete vaše předsevzetí skutečně dodržet, raději pozvání na romantickou večeři při svíčkách s díky odmítněte. Řekněte, že odjíždíte na víkend pryč nebo se vymluvte na všudypřítomné chřipkové viry a to, že vám právě není dobře.

Vyzkoušejte nový sport

Jestli běžně páteční i sobotní večery trávíte s přáteli v baru a víkendová dopoledne v posteli, tak v únoru budete mít o dost víc volného času. Sedět ale po večerech doma u televize není nic moc. Najděte si proto nový koníček, vyzkoušejte třeba sport, po kterém už delší dobu pokukujete nebo navštivte příbuzné, na které jste neměli čas.

Pijte jen „na oko“

Připadají na únor narozeniny vaší maminky nebo nejlepšího kamaráda? Ne všechny události a oslavy lze zkrátka vyškrtnout z kalendáře. Přípitek džusem ale nepůsobí dobře, a navíc vyvolává nepříjemné otázky, proč si nedáte skleničku. Proto si raději doneste vlastní pití, třeba nealkoholický sekt, který je ve skleničce k nerozeznání od toho klasického. Uniknete tak všetečným otázkám.

Vyhledávejte nové kontakty

 Dobře se pobavit na večírku, a nedat si ani kapku alkoholu, to může být někdy těžké. Pokud nechcete být za suchara a vynechat společenský život úplně, bavte se tak, jak to běžně neděláte. Korzujte a konverzujte, pobavte se s neznámými lidmi. Zkrátka mějte zájem o okolí, jelikož smutný patron na večírku nikoho neokouzlí.

Makejte na sobě

Pořídili jste si o vánočních svátcích pneumatiku kolem pasu, a ne a ne se jí zbavit? Suchý únor je pro vás příležitostí, jak kila shodit. Kromě alkoholu se vyhněte i nezdravému jídlu a ve volném čase zajděte do fitka. Instagram plňte upocenými selfíčky a videi. Když kamarádi uvidí vaše snažení, ani je pak nepadne vás tahat do baru.

Přesuňte „Sucháč“ na jindy

Pokud jsou únorové dny napěchovány oslavami vašich babiček, strýčků a kamarádů, kterým se prostě nejde vyhnout a celý měsíc by pro vás byl skutečnou zkouškou nervů, raději přesuňte alkoholový půst na jiný měsíc, kdy máte volněji. I suchý „červen“ se totiž počítá.

NA RECEPTY NA SKVĚLÉ NEALKOHOLICKÉ KOKTEJLY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu