TestováníSoutěže

Trendy roku 2020 v péči o pleť: Neomezujte se ve stravě, vyzkoušejte skincare dietu

Trendy roku 2020 v péči o pleť: Neomezujte se ve stravě, vyzkoušejte skincare dietu
Zdroj: Profimedia.cz
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, ve Švédsku se soustředí jen na jednu věc. Je jí novinka, která vás v roce 2020 oslní, jmenuje se skincare dieta.

Petra Járková 16. ledna 2020

Na rozdíl od běžných diet se tato nechá velmi snadno začlenit do vašeho každodenního rituálu krásy, nevyžaduje totiž obětování oblíbené stravy a úžasně prospívá pleti.

Velké množství produktů

Základy jsou spojené s N-Beauty – fenoménem péče o pleť, který pochází přímo z vlasti švédské společnosti Foreo – a představuje zjednodušení péče o pleť jen k základním krokům, abyste dosáhli jejího co nejlepšího stavu.

Minimalistické rituály jsou na vzestupu po tom, co se péče o pleť dostala na výsluní zájmu. Sedm z deseti dermatologů říká, že nyní, více než kdy jindy, vidí frustrované pacienty, kteří zkoušejí desítky produktů a utrácejí za ně tisíce korun s nedostatečnými výsledky.

Názory odborníků

Doktor Christian Surber, profesor dermatofarmakologie na univerzitě v Curychu, dokonce zachází tak daleko, že považuje desetikrokový korejský režim za utrpení pro pleť a že potenciálně narušuje její přirozenou bariéru.

Před skincare dietou navštivte dermatologa, který vám jistě poradí, jak do péče o pleť naskočit.

„Náš výzkum ukazuje, že tajemstvím krásné pleti je jednoduchost,“ říká Dalia Fernandez, manažerka vývoje produktů Foreo. „Čištění je základem dobré péče o pleť a její důsledné a pravidelné dodržování vám pomůže maximalizovat účinky produktů, které poté aplikujete. To eliminuje potřebu velkého množství vrstev péče o pleť, což vám v konečném důsledku ušetří čas a peníze a zároveň detoxikuje pleť z příliš mnoha produktů, “ uzavírá Fernandez.

5 kroků ke zdravější pokožce: Tipy pro krásné nehty, vlasy i pleť
Mohlo by Vás zajímat:

5 kroků ke zdravější pokožce: Tipy pro krásné nehty, vlasy i pleť

Čištění pleti je základ

Pro dokonalé čištění pleti doporučuje kosmetický dermatolog dr. Costi čisticí přístroj LUNA 3. „LUNA 3 je ideální pro přípravu pleti před aplikací produktů péče o pleť, odstraňuje 99,9 % veškerých nečistot, kožního mazu a potu pomocí revolučních pulzací T-sonic, které čistí póry hloubkově, což žínky a jiné nesonické čisticí přístroje nedokážou.”

Zdravá životospráva

S krásnou pletí se pojí i správná životospráva a zdravá strava. Je tedy důležité upravit jídelníček a zapojit do svého života dostatek pohybu.

NA RECEPTY NA ZDRAVÉ ZELENINOVÉ POLÉVKY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články