Speciál: Hubněte s námiTestováníSoutěže

Vánoční mlsání: Pokud si ho budete užívat, nepřiberete

Vánoční mlsání: Pokud si ho budete užívat, nepřiberete
Zdroj: unsplash.com
+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Zdá se vám to jako oxymóron? Není to úplně přehnaná představa. Vědci z univerzity v Ohiu totiž tvrdí, že pokud si bez výčitek dopřejete po čas Vánoc pár sladkostí, zas až tak velkou škodu to nenapáchá.

Redaktor 30. listopadu 2018

Jestliže během celého roku žijete zdravě, nestojíte každý týden frontu na hamburger a popoběhnout na tramvaj vám nedělá problém, klidně si ten tác cukroví dopřejte. Klidně doslova. Proč je ono slovo tak důležité? Z prostého důvodu. Budete-li se stresovat, že už jste snědla páté vosí hnízdo a babička právě donesla na stůl linecké, které jste ještě neměla, začne se uvolňovat stresový hormon. A na průšvih máte zaděláno.

Tudíž ono linecké, po kterém tak pošilháváte a stejně si nedáte jedno, ale tři, se vám pěkně uloží na pupíku. Proč? Protože už se vidíte, jak budete po Vánocích volat do fitness centra, abyste si zamluvila běžící pás.

Česká klasika jménem kapr: Kdy se zabydlel na vánočním stole?
Mohlo by Vás zajímat:

Česká klasika jménem kapr: Kdy se zabydlel na vánočním stole?

Namísto toho, abyste si hodila nohy na stůl a v klidu koukala na Popelku, se už teď stresujete a vaší hlavou kolují výčitky. Přitom kdybyste hodila kalorie za hlavu, hodila byste je tam skoro doslova. Stresové hormony totiž uloží všechna cukrátka do tuků, a to hlavně v oblasti břicha. Drastické diety jako kompenzaci za sváteční přejídání váš metabolismus rozhodí ještě více. A to dostal už předtím pěkně zabrat.

Návod, jak si užít Vánoce se vším všudy? Sama zhodnoťte, jak se vám celý rok vedlo (kolikrát jste tu frontu ve fastfoodu stála a kolikrát jste doběhla tramvaj) a v úměře k tomu si dopřejte laskominy. Stejně jim neodoláte a je lepší si dát to, na co máte vyloženou chuť, než se nacpat vším možným okolo. Ve finále si tu rumovou kuličku stejně dáte.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články