Vitaminová bomba jménem šípky: Zázračné regenerační účinky i prevence proti nachlazení

13. září 2019
Pixabay
Pixabay

Sezona šípků klepe na dveře. Moudrá příroda velice dobře ví, proč nám plody s jedním z nejvyšších obsahů vitaminu C nadělit zrovna na začátek podzimního období. Šípky totiž dozrávají a jsou tedy i vhodné ke sběru právě mezi zářím a říjnem.

Čas sběru

Nejvhodnější doba je na konci září a začátkem října. Na místech, kam celý den svítí slunce, ale dozrávají i o dva až tři týdny dříve. Ve vyšších nadmořských výškách si při pozdějším sběru dejte pozor, aby šípky už nepřešly prvními mrazíky. Ty nesbírejte, k sušení nejsou vhodné. Navíc už přišly o většinu vitaminu C. Použít je ale můžete pro přípravu marmelády nebo vína.

Zralé plody

Je důležité trhat šípky v době, kdy jsou už dokonale zralé. Poznáte to tak, že budou mít krásně ostře červenou barvu, ale na dotek budou ještě stále tvrdé. Po rozpůlení byste měli vidět vrstvu červenooranžové dužiny a uvnitř žlutá semínka s jemnými, ale pichlavými chloupky. Změklé nebo nahnědlé plody nesbírejte.

Proces přípravy

V první řadě natrhané šípky přeberte, odstraňte všechny větvičky, lístky, naměklé, zhnědlé, plesnivé nebo nějak viditelně poškozené plody. Plody pak důkladně omyjte pod tekoucí vodou, osušte a zbavte je stopek i zbytků okvětí, lidově zvaných bubák. Pak už záleží jen na vás, zda chcete šípky sušit celé, nebo nasekané.

Sušení

Proces sušení by měl být co nejšetrnější, abyste předešli ztrátě cenného vitaminu C. Pokud nejste šťastným majitelem sušičky ovoce, můžete použít jeden z tradičních postupů našich babiček. Tím prvním je nechat šípky vyschnout jen tak na vzduchu a na pomoc si přizvat stále ještě silné sluneční paprsky. Dalším způsobem, jak si šípky nasušit na zimu, je použití trouby. Je to nejrychlejší, ale musíte si dát pozor, abyste plody nepřipálili. Teplotu nastavte na sedmdesát stupňů Celsia, šípky nasypte na plech vyložený pergamenem nebo pečicím papírem a vložte do trouby.

Vitamin C

Vysoký obsah vitaminu C šípky přímo předurčuje jako léčivého pomocníka v boji proti nachlazení. Působí nejen jako skvělá prevence, ale pomáhá i při již probíhajícím onemocnění. Díky protizánětlivým účinkům vitaminu C šípky upotřebíte i při zánětech močového měchýře či ledvin. Šípky mají taktéž močopudný účinek, urychlují tak odplavování škodlivých látek z organismu a tím i samotný léčivý proces.

Další léčivé účinky

Kromě toho šípek obsahuje i vitaminy z řady B, vitamin K, lykopen, minerální látky, jako je hořčík, vápník a draslík, a léčivé slizy a třísloviny. Šípek si však našel využití i v kosmetice. Ze semen a někdy i z celých plodů šípků se lisuje šípkový olej, který má díky vysokému obsahu vitaminu C téměř až zázračné regenerační účinky.

NA RECEPTY Z ŠÍPKŮ SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Zavří­t reklamu