Vydejte se s rodinou na Cibulové slavnosti a užijte si kulturu i relax

30. července 2018
Cibulové slavnosti
Cibulové slavnosti

Od pátku 17. do neděle 19. srpna se v rakouském lázeňském městečku Laa an der Thaya na česko-rakouských hranicích, jen hodinku jízdy z Brna a necelé tři hodiny jízdy z Prahy, koná další ročník vyhlášených Cibulových slavností.

Slavnosti nabízejí tradičně bohatý program pro celou rodinu, sestávající z různých výstav (např. historických traktorů, regionálních potravin, kočárů), vyhlášeného regionálního občerstvení, ochutnávek a prodeje regionálních produktů, hudebního programu na náměstí v Laa, trhů s místními tradičními produkty, programu pro děti (líčení, malování, hry, dětské hřiště s obří skluzavkou, lukostřelba, autodrom a dětský vláček, bleší trh), tanečních vystoupení, prohlídek historické části Laa s průvodcem nebo autobusového výletu zdarma do vesničky Stronsdorf a výletů taxíkem na rodinná cibulová pole rodiny Eigner s prohlídkou.

Vedle hlavního večerního hudebního programu na náměstí v Laa bude vrcholem oslav, podle kterých také nesou své jméno (Zwiebelfest), sobotní soutěž o nejtěžší cibuli v regionu Laa a okolí (celý region je vedle vína vyhlášen právě pěstováním cibule), která začíná ve 13.30 hodin, a soutěž v loupání cibule od 16.00 hodin. Nedělní program slavností doplní od 14.00 hodin autogramiáda bývalé rakouské reprezentantky v alpském lyžování, dvojnásobné olympijské vítězky i mistryně světa Michaely Dorfmeisterové a od 15.00 hodin populární „Cibulový štafetový běh“. Vstup na Cibulové slavnosti je zdarma. Kompletní program Cibulových slavností 2018 v češtině najdete ke stažení na adrese: www.zwiebelfest.at, popř. telefonicky na + 43 (0) 2522 2501 – 52.

Nabídka termálního lázeňského komplexu Therme Laa – Hotel & Silent Spa zahrnuje termální bazén, masážní bazén, solný venkovní bazén, aktivní bazén, tobogán, zrekonstruovaný a rozšířený saunový svět s plochou 1 500 m² (borovicová sauna, finská sauna s panoramatickým výhledem, loftová sauna, weinviertelská sauna, vonná parní lázeň, nově vybudovaný venkovní termální bazén a venkovní ochlazovací bazén, saunové nálevy a procedury), rodinnou textilní saunu „Laaská džungle“, masážní programy, péči o tvář i celé tělo, Dětský svět a dětské bazény s rodinnými lehátky, dětské animátorky, vodní gymnastiku, restauraci, louku s pohodlnými lehátky a slunečníky, plážový bar. Nabídku komplexu doplňuje exkluzivní oáza klidu Silent Spa na celkové ploše 3 600 m². Centru Silent Spa, skládajícího se ze čtyř elips, dominuje osmihranná věž uprostřed průchozího vodního světa, ve kterém se o výjimečnou atmosféru stará třípatrová kaskádová fontána. Elipsy jsou odlišně vybaveny a nabízejí vedle pohodlných lehátek pro zklidnění a relaxaci také bazén se slanou vodou, solnou prožitkovou místnost, místnosti pro procedury ve dvou (Spa-suiten) a parní lázeň. Prvotřídní saunovací část s výjimečnými nálevovými ceremoniály, tělocvična a také restaurace a bar doplňují tuto jedinečnou stavbu.