Léčivé účinky cibule. Vyléčí každý neduh

12. dubna 2018 Lenka Šebestová
zdroj: pixabay
zdroj: pixabay

Cibule už neodmyslitelně patří nejenom do kuchyně, ale také do léčitelství. Oblíbená byla především u babek kořenářek a vy si její zázračné účinky můžete vyzkoušet sami na sobě.

Cibule je vlastně naprosto geniální. Co se týče uchování čerstvosti a skladování, klidně si může ležet bez povšimnutí v temném sklepě a stále bude chutnat čerstvě.

Zázrak jménem cibule

Je zásobárnou vitamínů, především vitamínů B a C. Díky těmto skvělým látkám se doporučuje jíst ji syrovou, protože tepelnou úpravou se vitamíny znehodnocují.

5 skvělých vlastností cibule

Léčí kašel a záněty horních cest dýchacích – nakrájejte cibuli na drobno a smíchejte ji s medem. Tento sirup skvěle rozpouští hleny v krku a funguje i jako jemné antibiotikum.

Inhalací cibule zaženete virózu – toto věděli už naši předkové a tímto způsobem opravdu léčili svá nachlazení. Nakrájenou cibuli si na noc dejte na noční stolek a jděte spát. Až se ráno probudíte, budete cítit úlevu.

Uleví po poštípání komáry – Na postižené místo stačí přiložit plátek cibule a nechat působit. Protivné svědění po pár minutách zmizí, nebo alespoň poleví.

Cibulový obklad na pohmožděniny – Jemně nakrájenou cibuli zabalíme do látky, ve které ji ještě zkusíme pořádně promačkat, aby se uvolnila veškerá šťáva. Přiložíme na bolavé místo a necháme přes noc působit.