Fit a krásnátestovánísoutěže

Výtečná cuketa: 5 důvodů, proč byste si měli tuto dobrotu dopřávat denně

Zdroj:Pixabay.com

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

K létu prostě cukety patří. Pokud máte zahrádku, tak jí jistě máte dostatek. Ale i v obchodech se dá koupit za pár korun. Jíst můžete dokonce i květ této rostliny, ale pokud zůstanete u tradiční konzumace a nevynecháte ji z vašeho jídelníčku, váš organismus vám bude vděčný.

Eva Jeřábková 25. července 2018

Hydratace

Dostatek tekutin je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Ale věděli jste, že potřebné množství tekutin se dá zajistit nejenom pitím vody? Na doplnění tekutin se dokonale hodí i cuketa. Až 95 % cukety totiž tvoří voda. Pokud budete pravidelně jíst cuketu, bude vaše pokožka pevnější, pružnější a zdravější.

Místo sladkostí

Cuketa může být skvělým základem pro vaše zákusky. Má totiž neutrální chuť a dá se z ní péct cokoliv vás jen napadne, od perníku po muffiny. Vaše svědomí může být čisté a přitom si zamlsáte. Dokonce během diety můžete nahradit těstoviny najemno nastrouhanou cuketou.

Thumbnail # Sezona melounů je tu a my vám poradíme osvědčený trik od farmáře, jak vybrat ten zralý a nejlepší
Mohlo by Vás zajímat:

Sezona melounů je tu a my vám poradíme osvědčený trik od farmáře, jak vybrat ten zralý a nejlepší

Předcházení srdečně-cévních onemocnění

Pravidelná konzumace draslíku zajistí vašemu tělu jeho pravidelný přísun a díky tomu si i upravíte krevní tlak. Navíc díky vysokému obsahu vitaminu C má cuketa výborné účinky i na cévní systém.

Detoxikace

Má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny a díky tomu je výborná během detoxikace. Cuketa je prospěšná pro vaše trávení a pokud ji máte zařazenou ve svém jídelníčku, nemusíte mít strach o svou postavu. Kilo této potraviny obsahuje jen 160 kcal.

Zkrášluje pokožku

Její kouzelné účinky můžete vyzkoušet i ve formě masky. Vaše pleť bude hydratovaná a osvěžená. Na jednu masku smíchejte 3 polévkové lžíce nastrouhané cukety s jednou lžící jogurtu, lžící medu a natřete na obličej.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu