Kamil (29): Mamce se nelíbilo, že mám přítelkyni. Rozhodla se jí pomstít hodně nechutným způsobem

Rodinné příběhy: Mamce se nelíbilo, že mám přítelkyni. Rozhodla se jí pomstít hodně nechutným způsobem
Zdroj: Freepik

Kamil stále žije z finančních i praktických důvodů u rodičů. Nikdy ho nenapadlo, že by jeho matka mohla žárlit na jeho přítelkyni. Ale to, co viděl, když rodičům přišel představit Lenku, ho šokovalo. Uvědomil si, že je načase se odstěhovat.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 21. 05. 2024 07:00

Během studia vysoké školy jsem bydlel u rodičů. Po jeho ukončení jsem se s nimi dohodl, že budu co nejvíce spořit, abych si našetřil peníze a mohl si vzít hypotéku na vlastní byt.

S rodiči jsem měl perfektní vztah

Samozřejmě jsem rodičům přispíval na náklady spojené s chodem domácnosti, k tomu jsem dával nemalou částku na jídlo a praní prádla. Podílel jsem se na úklidu společných prostor a každý měsíc jsem se snažil rodičům poděkovat za jejich pomoc formou nějakého dárku.

Někdy jsem je pozval do divadla, jindy jsem jim zaplatil pivní lázně nebo jim dal voucher na degustační menu v luxusní restauraci. Bydlení u rodičů jsem vždy chápal jako přestupní stanici. Praktické řešení, jak zbytečně neplatit za nájem bytu a rychle naspořit sumu, která by mi umožnila si zakoupit vlastní bydlení a dosáhnout na podmínky hypotéky.

Domů jsem si žádné známosti nevodil. Jednak proto, že to byly spíše kamarádky s výhodami, a také z přesvědčení, že rodičům představím až tu pravou. Neměl jsem problém mluvit s mamkou o svém životě a vždy jsem jí na vše pravdivě odpovídal. S mamkou jsme vždy měli spíše kamarádský vztah. Nikdy jsem nezaznamenal, že by byla nespravedlivá nebo direktivní. Od mládí v naší rodině platilo, že se splní to, na čem jsme se dohodli.

Netrkla mě mamčina změna chování

Jednou jsem se mamce svěřil, že jsem se zamiloval a mám pocit, že je to ta pravá. Plný emocí jsem jí líčil, jak je Lenka dokonalá. Jak silnou lásku k ní cítím. Dlouze jsem se na mamku podíval a řekl: "Mami, tohle jsem nikdy nezažil. Myslím, že si Lenku jednou vezmu." Vůbec jsem si nevšiml, že mamka stojí jako solný sloup. V zamilovanosti mi nedošlo, že na můj monolog vůbec nereagovala. Jen stála a nebyla připravená na to, co jsem jí právě sdělil.

Zato táta mě plácl do zad a zasmál se: "Tak to nám tu velkou lásku musíš přivést představit." A už plánoval, jak uvaří svůj sváteční karlovarský knedlík, pečenou kachnu a červené zelí. "A jak dlouho se vlastně znáte, Honzo?" ozvala se po dlouhé chvíli mamka. Když se dozvěděla, že už půl roku, jen pronesla, že je to krátká doba, abych poznal, zda je ta holka pro život.

Zjistil jsem, co se mamka chystala provést mé přítelkyni

Oběd u rodičů byl fajn. Tátovi se Lenka moc líbila. A když snědla celou porci, kterou jí táta naložil, měla veškeré jeho sympatie. Mamka se mi zdála trochu zaražená, ale přikládal jsem to trémě a náročné roli hostitelky. Konverzace plynula a měl jsem pocit, že vše do sebe hezky a nenuceně zapadlo. Po obědě jsme se dohodli, že si dáme kávu. S Lenkou jsme vstali, že mamce pomůžeme. Ta nás ale zarazila, abychom si povídali s tátou, že kávu zvládne sama. Po chvíli mi to nedalo a šel jsem mamce pomoci.

Vešel jsem do kuchyně právě ve chvíli, kdy mamka plivala do hrníčku s čajem, který si objednala Lenka. Stál jsem tam jako opařený. Jen co jsem se vzpamatoval, vytrhnul jsem matce hrnek z ruky. Lence jsem udělal čaj nový. Ještě chvíli jsme poseděli a vyprovodil jsem Lenku domů. Po návratu jsem matce chladně oznámil, že je na čase, abych se odstěhoval pryč. A dodal jsem: "To, co jsem dnes, mami, viděl, zůstane jen mezi námi. Doufám, že to byl jen zkrat a už se to nebude opakovat. Lenka dnes jedla tvoje plivance poprvé a naposledy. Mám právo se oženit a mít rodinu. A začnu si aktivně hledat byt. Myslím, že je nejvyšší čas."

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články