Vlaďka (38): Kvůli koronaviru žije manžel v garáži. Šílím z toho a myslím na rozvod

žena v depresi
Zdroj: Freepik.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Každého z nás se dotkla koronavirová krize. I Vlaďky manžel se ocitl v karanténě a aby nic nepodcenil, rozhodl se, že bude bydlet v garáži. Ze začátku se tomu Vlaďka smála, ale když karanténu ukončil, v garáži zůstal. Dělá to prý pro dobro rodiny, ale Vlaďka to vnímá opačně.

Tereza Procházková
Tereza Procházková 22. září 2020

Když začal celý ten kolotoč kvůli koronaviru, byla jsem z toho hrozně vyděšená. Neustále jsem četla články a koukala na zprávy. To můj manžel Šimon byl jediný z rodiny, kdo si z toho nedělal žádnou hlavu. Pak přišel nouzový stav a obrátil. Udělal velké zásoby jídla, jako kdyby měla být válka a snažili jsme se nějak zvládnout menší příjem.

Pak se všechno postupně měnilo do normálu, jenže v červnu mu šéf oznámil, že jeho kolega měl pozitivní test a Šimon musí také do karantény. Jak přišel domů, byl z toho strašně špatný a začal jednat. Aby nás neohrozil, rozhodl se, že bude spát v naší garáži, kterou na auta nevyužíváme. Máme to spíš jako odkladiště věcí a občas v zimě tam sedáváme s přáteli a popíjíme. Šimon zapnul topení, oprášil gauč a vzal si nejnutnější věci. Zbytek jsem mu nosila postupně před dveře a smála jsem se, že je blázen.

starší žena
Mohlo by Vás zajímat:

Květa (52): Chtěla jsem partnera překvapit. Našla jsem ho ve vaně, ve které nebyl sám

Zbláznil se z toho

I přes negativní testy nechtěl jít zpět do domu a jak mu skončila karanténa, názor nezměnil. To mě ale namíchlo. Nehodlala jsem se starat o domácnost a děti sama, ale Šimon pořád dokola opakoval, že včera byl sice negativní, ale co když se dnes nakazil a neví o tom. „Nemůžu vás ohrozit, jsem ve styku s hodně lidmi,“ brblal pořád dokola.

Po dvou týdnech mi ruply nervy a dala jsem mu nůž na krk. Šimon uznal, že mám pravdu, ale budeme to prý muset vymyslet jinak. Když přišel z práce, zašel za dětmi, dali jsme si spolu večeři a jak jsme šli do postele, odešel pryč. Nedokážete si představit, jak jsem řvala, i přestože už byla noc. Bylo mi v tu chvíli jedno, že vzbudím děti, Šimon se choval jako blázen. „To nedává smysl. Teď jsi s námi byl, tak tu snad můžeš spát,“ namítala jsem, ale on to tak nevidí.

žena
Mohlo by Vás zajímat:

Bára (27): Šli jsme s partnerem do karantény. Díky tomu jsem se dozvěděla, že mě podvedl

Tohle není k žití

Denně sleduje zprávy jen o koronaviru a posílá mi grafy, jak se zvyšuje počet nakažených. To mu samozřejmě nahrává do karet a zase s námi omezil kontakt.

Já už nemám sílu se s ním hádat. Přijde mi, že se dočista zbláznil. Také to neberu na lehkou váhu, ale toto je na hlavu postavené. O milování si mohu nechat zdát, Šimon by se mě nedotkl ani v rukavicích, co kdyby náhodou. Tohle není k žití, slíbili jsme si, že spolu budeme v dobrém i zlém, a ne jeden tady a druhý v garáži. Místo záchrany nás to spíš rozdělí.

nešťastný muž
Mohlo by Vás zajímat:

Josef (43): S manželkou jsem nespal už dvacet let. Prý ji to přestalo bavit

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články