Leo (52): Poprosil jsem starší sousedku, aby se mi během dovolené postarala o kočky. Po návratu domů mě čekal šok

Příběhy o životě: Poprosil jsem starší sousedku, aby se mi během dovolené postarala o kočky. Po návratu domů mě čekal šok
Zdroj: Freepik

Když jedete na dovolenou a máte domácí mazlíčky, musíte jim zajistit spolehlivé hlídání, protože se nechcete vrátit do bytu, který bude vypadat jako ten Leův. Leo sice zařídil hlídání, ale dotyčná osoba se ukázala méně spolehlivá, než potřeboval.

Gabriela Budějcká
Gabriela Budějcká 04. 03. 2024 07:00

Téměř nikdy nikam nejezdím. Nejsem dovolenkový typ. Žiju sám se svými kočkami a je mi tak dobře. Jsem rozvedený, bezdětný a nikdy jsem si nestěžoval. Moje manželství nebylo ideální, proto taky nevydrželo, a o další jsem nikdy nestál.

Kamarád mě pozval na dovolenou k moři

Ale mám hodně přátel. Dobrých přátel. A jeden z nich za mnou před dvěma lety, když jsem slavil padesátku, přišel a navrhnul mi, abychom spolu jeli na dovolenou. Koukal jsem na něj jako na blázna, ale když mi řekl, že nám zamluvil resort u moře v Maroku se vším všudy, řekl jsem si proč ne.

Musím říct, že jsem se té cesty docela bál. Už pár let jsem nevytáhl paty z Čech, ale byl jsem i natěšený. Bylo na čase začít žít. Když ne v padesáti tak kdy? Jako největší problém se ale ukázalo sehnat hlídání pro mé kočky.

Poprosil jsem o hlídání sousedku odnaproti

Jelikož jsem s nejlepším kamarádem odjížděl pryč, musel jsem najít někoho, kdo by se mi o kočky postaral. Rodinu nemám, tak jsem se obrátil na jiné přátele. Poprosil jsem kamarádku Ivanu a ta souhlasila.

Ale den před odletem mi zavolala, že bohužel nemůže: „Leo, já se hrozně omlouvám, ale máma měla nehodu, je v nemocnici a musím jet za ní a postarat se o ni.” Už jsem se loučil s výletem, když jsem na chodbě potkal sousedku.

Nejsem sousedský typ, ale paní Novotná bydlí přes chodbu a zdravíme se, sem tam prohodíme pár slov. Je to milá dáma. Starší, ale přátelská, usměvavá, a jelikož vychovala pět dětí, byl bych dal ruku do ohně za to, že bude i zodpovědná.

Po návratu domů mě čekal šok

Maroko bylo skvělé. Vážně jsem si to užil. I tu cestu domů. Tedy aspoň dokud jsem neotevřel dveře svého bytu. To, co jsem tam viděl, mě vyděsilo víc než všechno ostatní v mém životě. Celý byt smrděl, jako by tam nikdo týden nevyvětral, po podlaze se válely kočičí výkaly a kočky na mě mňoukaly jako šílené, když přeskakovaly jedna druhou u prázdných misek.

Naštvaně jsem zazvonil na paní Novotnou. Otevřela mi s úsměvem na rtech a dívala se na mě nechápavě. Ptal jsem se jí, proč můj byt vypadá, jak vypadá. Paní Novotná se dál usmívala, a pak se mě zeptala, kdo jsem a co od ní potřebuju.

Po doptání se u dalších sousedů jsem zjistil, že paní Novotná je nemocná stará paní, o kterou se chodí denně starat sestra. Když jsem se jí ptal, jestli by mi nepohlídala kočky, ani nevěděla, s čím souhlasila. Kočky to přežily, ale já už zase dlouho nikam nepojedu.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články