Make-up, který svět neviděl. Létu 2024 kraluje nenápadné líčení, přesto s ním budete vypadat dokonale

Létu 2024 kraluje nenápadné líčení, přesto s ním budete vypadat dokonale
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Tekutá tvářenka a lesk na rty, která dodá hydrataci i lesk, Blush Drops, Rodial, 1 090 Kč.Krémová tvářenka, kterou můžete využít i jako lesk na rty, BB Blush, Lamel, 169 KčHydratační lesk na rty, Lip Perfector Intense, Clarins, 469 KčTónovaný gel na obočí, Just Browing Bursh-On Styling Mousse, Clinique, 619 Kč+ 18 fotek+ 19 fotek

Nalíčená nenalíčená. Přesně podle pravidel chytré Horákyně vypadá nový trend letního líčení, které vlastně nikdo ani nepostřehne. Tzv. líčení bez líčení si vás získá svou přirozeností, ale i osvěžujícím vzhledem bez přílišného zatěžování pleti.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 19. 06. 2024 08:00

Proč právě v létě nepodpořit svou přirozenost? Ušetříte si tím problémy s výběrem hromady voděodolné kosmetiky, vaše pleť vám navíc poděkuje, že si na čas odpočine od těžkých make-upů či líčidel všeho druhu. A možná v tomto způsobu najdete zalíbení i na delší dobu než jen letošní léto.

Nahý look podpoří dokonalá příprava pleti

Prakticky o něm budete vědět jen vy, tedy, přesně tak by trendy nenalíčení mělo působit pro vaše okolí. Přirozenou krásu ale máte i přes přísná pravidla, co vše momentálně z kosmetické taštičky vyřadit, na dosah.

Jak si tento trendy look, který ale s chutí přijmete za vlastní a nadčasový, jednoduše vytvořit? Nesmíte samozřejmě zapomenout na přípravu. “Vždy perfektně vyčistěte a hydratujte pokožku, můžete jí dopřát i lehkou masáž při nanášení krému či séra,” radí vizážistka Natalie Host. Protože je léto, nesmíte obzvlášť vynechat ochranu kůže v podobě krému či spreje s SPF. Jakmile se perfektně vstřebá, můžete začít se samotným (ne)nalíčením.

Zaostřeno na (dokonale přirozené) obočí

Protože jde o minimalistické pojetí líčení, obejdete se klidně i bez řasenky. Respektive bez jejích výrazných a hutných barevných variant, kterými jindy řasy běžně obtěžkáváme.Co ale rozhodně nesmí ujít vaší pozornosti, to je obočí. Na něm vlastně tento look stojí a padá. Nejde ale o vyumělkovaný tvar podpořený nedej bože tetováním. Stačí přirozené, dostatečně široké, ale upravené, které pročísnete tvarujícím fixačním gelem, v případě potřeby mu můžete dodat barvu v podobě speciální řasenky či krému. Barvu by ale měl mít maximálně v odstínu vašich vlasů, který máte přímo u hlavy.

Multilíčidla kralují letní kosmetické výbavě

Se zbytkem barev si vystačíte s oblíbeným multilíčidlem. “Efekt propojení použitím jednoho odstínu navíc přirozený vzhled příjemně prohloubí,” radí vizážistka Natalie, jak na léto odlehčit vaši kosmetickou výbavu do kabelky.

Pak už stačí jen přirozené líčení lehce zafixovat pomocí spreje, který navíc tváři dodá šťavnatý, svěží lesk. Zapomenout ale nesmíme ani na rty, i když to tentokrát nebude žádná náročná příprava. Místo syté a neslíbatelné rtěnky totiž i rtům můžete dopřát jen lehce vpracovaný lesk pomocí multilíčidla či podpořit jejich přirozenou barvu a svěžest vaším oblíbeným balzámem na rty bez výrazné barvy.

Výběr produktů vhodných pro nahé líčení si můžete prohlédnout v galerii pod článkem.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články