Odkoukáno od nejlepších vizážistů: Sedm beauty tipů pro dokonalé a jednoduché nalíčení v každém věku

Odkoukáno od nejlepších vizážistů: Sedm beauty tipů pro dokonalé a jednoduché nalíčení v každém věku
Zdroj: Freepik
Rozjasňující make-up s lehkým krytím a SPF 15, Clarins, 1 230 KčEaze Drop Blur + Smooth Tint Stick - Make-up v tyčince, Fenty Beauty, 920 KčHoubička Powder Puff, Real Techniques, 249 KčPudr Soft Glam Filtre s rozjasňujícím efektem, Catrice, 125 Kč+ 14 fotek+ 15 fotek

Známe způsob, jak si zajistit dokonalý make-up jako od profesionálů. Vizážisté prozradili osvědčené triky, díky kterým efektivními postupy nanesete make-up i v klidu domova s perfektním výsledkem. Níže najdete hned sedm základních tipů, jak toho dosáhnout.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 18. 05. 2024 17:30

Existují dva způsoby krytí make-upu a liší se i to, jak s nimi naložit, aby vypadaly na tváři dokonale. Vizážista Tom Pechaux, specialista beauty linie značky YSL, který líčil snad všechny známé tváře světa od Lady Diany po supermodelku Kate Moss, rozděluje klasické líčení právě na dva způsoby: “Jeden, který perfektně kryje a vytváří tak vlastně vždy zcela novou tvář, a druhý, který zvýrazňuje přirozenou krásu konkrétní ženy - ten je můj oblíbený," řekl světoznámý vizážista magazínu Vogue.

Vhodný způsob nanášení báze a make-upu

Nanášení báze a konkrétního make-upu vždy přizpůsobte produktu, který právě používáte. Stejně tak rozdílné jsou i nástroje, kterými si pomáháte. Lehce krycí varianty můžete nanášet rovnou prsty. Středního stupně krytí nejlépe dosáhnete nanášením štětcem, u krycího make-upu pak dokonalých výsledků docílíte s pomocí houbičky.

Nikdy nezapomínejte na masáž obličeje

Vizážista hvězd také radí, aby každému líčení vždy předcházela důkladná masáž obličeje. Pleť se uvolní a je tak skvěle připravena na všechny nanášené přípravky.

“Kápézetka” v každé kosmetické skříňce

K dokonalému líčení patří i několik drobných pomocníků, které byste v koupelně měli mít vždy po ruce. Vatové tyčinky se hodí k odstranění nežádoucích šmouh od řasenky či stínů, papírové kapesníčky využijete k odsání přebytečného produktu po nanesení báze a make-upu. Další trik vizážistů - kartáček na zuby s menší hlavičkou se pro změnu dá skvěle využít k úpravě obočí.

Korektor, skvělý pomocník, který má vícero využití

Víte, že korektorem nemusíte maskovat jen kruhy pod očima a nedokonalosti pleti? Hodí se také k lehkému, méně výraznému, ale stejně účinnému konturování obličeje. V kombinaci s bronzerem vypadá báječně a linky nejsou tak tvrdé, jako při stínování tmavšími tóny. Nanášejte jej prsty šikmo vzhůru přes tváře nad lícními kostmi a pak štětcem zafixujte bronzer.

Nepostradatelná paletka stínů? Ta v nude tónech

Tělové odstíny očních stínů jsou tou nejzákladnější, a dost možná mohou být i jedinou barevnou sadou natrvalo usídlenou ve vaší kosmetické výbavě. Patří k naprostému základu, jejich kombinací skvěle podtrhnete tvar oka a mají i naprosto univerzální využití.

Nejdokonalejší tvářenku zajistí trik s oblíbenou rtěnkou

Zásadní radou, kterou od profesionálních vizážistů získáte, je to, že vaše kosmetická výbava rozhodně nemusí být nijak široká. Spoustu produktů totiž můžete jednoduše využívat na mnoho způsobů. A týká se to i rtěnky. Vedle líčení rtů totiž vždy skvěle poslouží i jako tvářenka. A to i když je červená. Stačí pár dotyků a několik tahů prsty směrem vzhůru a máte hotovo.

Řasenkou nemusíte šetřit, nanášejte ji ale postupně

Dokonale nalíčené řasy podle vizážisty YSL? Ty, které obdaříte dvěma vrstvami řasenky. Také postup líčení očí je podle něj specifický. Začíná vrstvou voděodolné řasenky, až po ní očím dodává hloubku pomocí stínů. Finiš líčení pak zajistí vrstva vaší oblíbené řasenky. Tu ale aplikujte opravdu až jako poslední krok a nechte ji důkladně zaschnout. Řasy tak vydrží dokonalé po celý den.

Na základní produkty, které by neměly chybět ve vaší kosmetické taštičce, se můžete podívat do galerie pod článkem.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články